Görüş Bildir
EDEBİHAT-IŞID
Anasayfa »
2014-08-12 11:04:58 Tarihinde eklendi
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
       Amerika kendi emperyal medeniyet projesinin karşısında durabilecek tek alternatifi olan İslam’a leke çalmak, İslam’ın umut olma potansiyelini ortadan kaldırmak, kötüleyip insanları İslam’dan soğutmak adına bir örgün kursa, bu örgütün adı IŞID olurdu. Ve aynen böyle oldu.

      Bakmayalım biz Amerika’nın zaman zaman IŞID’ ın ne denli kötü, terörist bir örgüt olduğu yönündeki açıklamalarına. Amacı zaten bu gibi açıklamalar yapabilmekti. Bu gibi açıklamalar yapabilmek, İslam’ın ölüme, vahşete, ilkelliğe açılan bir kapı olduğunu söyleyebilmek için var etti bu örgütü. IŞID’a karşı zaman zaman yaptığı askeri operasyonlar bile sinsi planının bir başka kamuflajından farklı bir şey değil. Tüm amacı İslam’ı terörizmle eş anlamlı hale getirecek cümleler kurmaktı, koca koca kitaplar yazdı bu cümlelerle.

       Kâfirlere, müşriklere, münafıklara dahi ilahlık yapıp onları temel yaşam koşullarından mahrum etmeyen Allah’ın dinini savunduğunu iddia eden bu örgüt, mesela Şiileri, mesela Ezidileri, mesela yaptıklarının cihad olduğunu kabul etmeyenleri,  en vahşi şekilde barbarca öldürebilmekte, başlarını kesip objektiflerin önünde iyi bir halt etmiş gibi görüntüleri dünyaya servis edebilmekteler. Mesaj şu: Bakınız ne kadar da caniyiz.

      İsrail’de bazı Siyonistlerin Gazzelilerin üzerine ölüm yağdırılışını yüksek tepelere çıkıp sevinç ve coşkuyla izlemeleri, IŞID militanlarının insanların kafalarını kesip, onlarla futbol oynamalarından daha feci değildir. Bu denli insanlığın uzağında kalmış İsraillerle aynı hayatı yaşamaktan utanıyorken IŞID onlardan ne kadar farklı ki.

      Bizim kâfirlerimiz önceki kâfirlerden daha hayırlı olmadığı gibi bizim katillerimiz de başka katillerden daha hayırlı değiller.

      Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibiyken onların çıkardıkları katilden beter olan fitne her şey bir yana vahyi kirletmektedir, İslam’ın umut olma gücünü, hayatı kirletmektedir.  

      Kabul edelim ki tek suçlu onlar değil. Onların yaptıklarını tasvip etmesek de karşılarında durmadığımız için, evet onlar da bizden ama biz onlara katılmıyoruz dediğimiz için, bu kadar vahşi olmalarına zımnen izin verdiğimiz için biz de suçluyuz.

      IŞID’e,  El Kaide’ye, Bako Haram’a  gereken karşı duruşu göstermediğimizi itiraf etmeliyiz. Çünkü gereken karşı duruşu asla göstermedik. Fitnenin katilden beter olduğunu bize öğreten Allah, İsrail’in katliamlarına gösterdiğimiz tepkinin daha da alasını bu örgütlere göstermemiz gerektiğini ifade eder ayetin geniş anlamıyla. Tıpkı CHP’nin yaptıklarından daha çok paralel yapının yaptıklarına daha yüksek sesle tepki göstermemiz gerektiği gibi. Çünkü fitne katilden beterdir. Lamı cimi vardır bu dediğimin.

     Müslüman olduğunu iddia eden, Allah’a, Allah’ın iradesine koşulsuz teslim olduğunu her fırsatta haykıran, Allah’ın kitabının tek bir harfi için canından seve seve vazgeçebilecek kadar Kitap’a iman eden, Peygamberin ayağındaki toz olmak için can atan İslam toplumu(!), IŞID’e, El Kaide’ye ve bu örgütlerin türevlerine “evlerinin yaramaz çocuğu” muamelesi yapmaktan vazgeçmeli ve her fırsatta “Biz onlardan beriyiz, biz onlardan beriyiz, biz onlardan beriyiz” diye haykırmalıdır. Çünkü biz onlardan beriyiz.

    Şüphesiz ki aramızda hükmü Allah verecektir. Her halükarda Allah, en güzel hüküm vericidir.

    Kaleme ve yazdıklarına andolsun ki.

 

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Diğer Makaleler