Görüş Bildir
EDEBİHAT-DAVUTOĞLU'NUN PARİS KONUŞMASI
Anasayfa »
2015-01-12 01:01:23 Tarihinde eklendi
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
              Burda yazılanlar temenniydi ve temenni olarak kalmaya devam ediyor.

            
Yaramız yok bu yüzden gocunmuyoruz.

Kimse bizden “Ya biz aslında iyiyiz de bizim yaramaz çocuklar, adı üstünde biraz yaramaz” dememizi beklemesin. Bu cinayet, bizi değil sizi bağlar. Çünkü katil olan sizsiniz.

Yafta vurulmaya hem alışık hem daha önce yaptıklarınızdan ötürü müsait olduğunu düşündüğünüz alnımız, en azından bu kez apaçık ve tertemiz. Sizler ise asla masum değilsiniz.

İçimizde yaptıklarınızdan ötürü sizden intikam almak isteyenlerimiz yok değil, evet var. Ama onları siz var ettiniz. Onlarca yıldır yaptığınız işgaller, katliamlar, tecavüzler, sömürüler onları bu hale getirdi. Ve onlarca yıl boyunca işgal edilen, katledilen, tecavüze maruz kalan ve sömürülen bir milletin çocuklarının tamamının yaptıklarınızı sadece seyredip, intikam almayı akıllarına bile getirmeden öylece oturmalarını beklememeliydiniz. Hiçbir hamur bu kadar su kaldırmaz. Namlunun ucunda yaşayan bu koca milletin içinden öğütlerinizi dinlemeyecek olanların çıkacağını hesap etmeliydiniz. 

Terörü lanetlemek için toplandığımız bu günde katilin hemen Müslümanlar olarak lanse edilmesi ya da Müslüman-Arap tiplerin ölü geçirilmiş resimleri, ikna etmiyor artık sizin katil olmadığınıza inanmamıza.

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı ve bir Müslüman birey olarak sizin yapmış olduğunuz terörü lanetlemek için buradayım.

Yapılanlar, Fransa, Filistin’i devlet olarak tanıdığı için, Bağımsız Filistin Devletinin kurulması için BM’de evet oyu verdiği için yapıldı. Bize maval okumayın. 

Bu yaptığınız, “Katil uşak” repliğinden daha öte bir şey değil. Katil sizsiniz. İsrail’in yapıp bizim üzerimize yıkmak istediği bu eylem, kamuoyuna yabancı ve olağandışı gelmiyor olabilir. Ama daha önceki yakıştırmalarda da benzer şer odaklarının parmağı olduğu, azıcık aptal olmayı bırakacakların anlayacakları bir hakikattir.

Siz haddi aşan bir kavimsiniz diye sizi Kuranla uyarmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı ve bir Müslüman olarak dünya Müslümanlarına sesleniyorum: Sakın onlardan özür dilemeyin, sizler masumsunuz. Onlar sadece 12 kişiyi öldürmediler insanların çoğu farkında olmasa da tek umutları olan İslam’ın insanlara vermeyi beklediği potansiyelini yok etmeye çalıştılar.

Bunu başaramayacaklar yeter ki, Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılın, birbiriniz ve Kur’an’ın yol göstericiliği hususunda ayrılığa düşmeyin.

Allah’a tevekkül edenin yaveri Haktır 
         Nâşad gönül bir gün olur, şâd olacaktır.

Allah-u Ekber

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Diğer Makaleler