Görüş Bildir

Kurdaki Dalgalanmalar Mermer Fiyatlarını Etkiledi

Anasayfa » ekonomi »
2020-05-22 17:18:13 Tarihinde eklendi

Son günlerde yaşanan kur dalgalanmaları mermer fiyatlarını etkidi. Yurt içi tüketim daralması fiyatı etkilerken yurtdışı ihracat cazip hale gelmeye başladı. Mermer fiyatları için uygun zamanlar ve uygun fiyatlar cazip hale geldi.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kurdaki Dalgalanmalar Mermer Fiyatlarını Etkiledi

Mermerler son yılların en dikkat çekici doğaltaş seçeneklerinden biri olan siyah mermer , beyaz mermer ve gri mermer gibi  farklı modelleri  ile  ön plana çıkmaktadır.
Siyah mermer ürünleri parlaklığını iyi şekilde yansıtabilmesidir. Cila işlemi sonrasında yüksek bir parlaklık değerine ulaştığı görülür.
Siyah mermer fiyatları için çalışma yapılırken; kalınlık, ebat, yüzey bitiş şekli, kenar bitiş şekli ve metraj unsurlarını dikkate almak gerekmektedir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak projeye özel fiyat vermek doğru bir yaklaşım olacaktır.
2 cm kalınlıkta bir mermer yerine 3 cm ve üzeri kalınlıkta üretim istendiğinde  , birim fiyat buna bağlı olarak yükselecektir. 


Ayrıca projenizde uygulamak istediğiniz ebatlar da ,  plakaya göre fire oranını etkileyeceğinden , siyah mermer fiyatları ve diğer tüm mermer fiyatları ,talep edilen bu ölçüye göre değişiklilik gösterecektir.
Ülkemiz hem beyaz hem de siyah mermer konusunda da oldukça zengindir. 
Siyah renk mermerler , taban rengi koyu siyah olup , üzerinde kalın ve ince beyaz damarlar plaka boyunca yer almaktadır.
Siyah mermer fiyatları gerçekleşecek olan imalatın yüzey şekline göre de farklılık gösterebilir. Cilalı ya da honlu yüzey işlemi ile fırçalı ya da kumlamalı yüzey işlemi fiyatları değişiklik göstermektedir.


Delta Mermer Koleksiyonunda en göze çarpan siyah mermer çeşitleri Toros Siyah , Nero Laurent ve Nero Picasso mermerleridir. Bu siyah mermerler özellikle lüks yapılarda, villalarda, iş merkezlerinde, rezidanslarda mimari gruplar ve tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. 
Mermer fiyatları mermerin cinsine göre de farklılık gösterir. Örneğin Nero Picasso Mermer butik diye adlandırılan bir mermer çeşidi olup , bookmatch dediğimiz damar takibi de yapılarak uygulanabilen bir üründür. Bu nedenle m2 birim fiyatı farklılık gösterebilmektedir.
Delta Mermer , Afyon'da yer alan üretim tesisinde standart ebatlı malzemenin yanısıra , projenize özel ebatlama da gerçekleştirmektedir. 
Siyah Mermer fiyatları istenilen ürün çeşidine göre de özel olarak fiyatlandırılır. Döşeme ürünü olarak fiyat çalışması yapılırken , eğer eğrisel bir döşeme talebi var ise ya da ince işçilik gerektiren bir water jet uygulaması istenmişse , birim fiyatlar projenin miktarına, işçilik süresine , fire oranlarına göre özel olarak çalışılmalıdır.
Ya da bir yemek masası imalatı ile bir lavabo talebi özel fiyat çalışması gerektirecek taleplerdir.
Ülkemizin önemli mermer üreticilerinde bir de Delta Marble'dir. Delta Mermer, sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve deneyimli ekibi ile her projeye uygun doğaltaş seçeneğini sunmakta olup , doğru ürün ve doğru fiyat politikası ile uzun yıllardır doğaltaş sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. 
Siyah mermer , beyaz renk bir mermer ile de çok keyifli bir uyum yakalayıp ; bu iki ürün birlikte cilalı mozaik şeklinde de uygulanabilmektedir. Böyle bir mozaik uygulaması,ya da patlatma taş alternatifleri de siyah mermer fiyatlarına etki edecek uygulama biçimidir.
Delta Stone Koleksiyonu'nun geniş ürün yelpazesinde yer alan siyah mermerleri keşfetmek , mermer fiyatları hakkında bilgi almak ve mekanlarınıza değer katacak uygulamaları görebilmek için Delta Mermer Dudullu Showroom'una uğrayabilir ya da internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler
prefabrik