Görüş Bildir

Bitcoin 2020'de Yeni Ekonomik Bir Elit Yaratacak

Anasayfa » ekonomi »
2020-05-23 02:45:43 Tarihinde eklendi

Birçok ekonomi yavaşça tekrar açılmaya başladıkça , istikrarları belirsizliğini koruyor. Finansal piyasaların 1987'den bu yana en kötü gününü yaşadığı ve petrolün değeri ilk kez negatif olduğunu 2020 tarihli kitaplarda yer alacak. Bitcoin servet

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bitcoin 2020'de Yeni Ekonomik Bir Elit Yaratacak

 

Bitcoin ( BTC ), özellikle milyarları sayan nüfuslu gelişmekte olan pazarlar potansiyelini tanımaya başladığında, dünya genelinde popülerlik artmaya devam ediyor. Varlık, yaşamımızın en kötü ekonomik krizinde olağanüstü dayanıklılığı kanıtladı - hatta 2020'nin en iyi performans gösteren varlığı olarak altını sollamak.

COVID-19 pandemik ABD Federal Rezerv nedeniyle dünya ekonomisi üzerindeki sonları çekti - dünyanın en güçlü merkez bankası - hayır seçeneği ile bırakılmak ama onların sihirli para ağacından sınırsız para basma. Hasarın en az 1 trilyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor , bu da akış etkisinin yaygın işsizliğe neden oluyor .

Pandemi olduğunda kriz bitmeyecek ve geleneksel finansal sisteme öğrenilecek çok şey olduğu ortaya çıkacak. Bu yıl, Bitcoin yeni bir ekonomik sınıf yaratacak ve herkesin buna dikkat etmesinin veya kaçırmanın zamanı geldi.

Geleneksel finansın yenilenmesi gerekiyor
An FED "açıkladı sonsuz para " ve yağın değerinin gitti düşüş içine, Bitcoin değeri büyüdü. İnsanlar artık finans geleneksel formlara dayanarak devam edebilir fark başlıyor. On yıllar boyunca dünya genelinde borçluluk arttı ve varlık balonları büyümeye devam etti. Görünüşe göre 2008 Küresel Mali Krizinden hiçbir şey öğrenmedik. Bu sağlık krizi, toplumumuzun dayandığı halihazırda ufalanan kekin buzlanmasıdır. Ancak Bitcoin ile 2020 farklı bir hikaye olabilir.

Bitcoin'in geleneksel finansal piyasaları yukarı doğru sürme yeteneği, sadece dayanıklılığının değil, aynı zamanda biraz güvenli bir sığınak olarak rolünün bir işaretidir. 3 Ocak 2009'da, Bitcoin'in Genesis Bloğu çıkarıldığında, gizemli yaratıcı Satoshi Nakamoto, bloğun ham verilerinde bir mesaj bıraktı: "Times 03 / Oca / 2009 Şansölyesi bankalar için ikinci kurtarma eşiğinde. " On iki yıl sonra, mesaj hiç bu kadar net olmamıştı: Bitcoin, para ve devleti ayırarak geçici bir finansal sistemin tamamen yeniden yapılandırılmasını teşvik etmek için icat edildi. Bitcoin'in merkezi kontrol olmadan var olma yeteneğine bakarsanız, bir umut ışığı göreceksiniz.

Bitcoin bu krizden daha da güçlü olacak
Tim Draper, " Günü kurtaran bankalar ve hükümetler değil, Bitcoin olacak " dediğinde haklıydı . Yatırımcıların tarihsel olarak güvendiği varlıklara artık güvenilemez ve makroekonomik güçler, mevcut ticaret şekillerinin başka bir krize dayanamayacağının kanıtıdır.

Bitcoin'in geleneksel fiat ile karşılaştırıldığında güvenilir bir varlık olmasının çok basit bir nedeni var: Artık resmi olarak " sonsuz " bir miktar USD var, ancak asla 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak . "Para yazıcı git brrr" meme viral oldu çünkü doğru. Hiperenflasyon, birçok geleneksel varlık olduğu sürece ekonomik sistemlerimizi rahatsız etmeye devam edecektir.

Tasarım gereği, Bitcoin anti-enflasyonisttir - bu kodunun bir parçasıdır. Ancak son damlalar, tersinin doğru olduğuna inanan birçok insan bıraktı. Ne zaman Bitcoin fiyatı 3.600 $ düştü 12 Mart bu yıl, bu varlık ve overleveraged uzun ürün genel bir piyasa faiz düşüşü doğrudan sonucu tasfiye edilen oldu. Bitcoin'in birçok faydası, çok erişilebilir olduğu için tasfiye edilmesinin kolay bir varlık olmasıdır.

Bitcoin'den öğrenecek çok şeyimiz var. Tahminlerimizi yapmak için Bitcoin'in nasıl inşa edildiğine ve çıkarıldığına bakmamız gerekiyor. Fiat'ın aksine, Bitcoin değişmez ve merkezsizdir. Şu anda, oynaklığı küçük piyasa değerinin, spekülatif bir para birimi olarak işlevinin ve birçok insanın Bitcoin'e hisse senetlerini muamelesi yapmış gibi davranmasının bir sonucudur.

Asıl sorun, ekonomilere enflasyonist para birimlerinden güç verilmesi. Bugünkü gibi bir krizde, bu bir kart evi gibi çökebilir. Para değer kaybetmeye devam ettiğinde, tasarruf etmenin bir anlamı yoktur. Bitcoin, hükümetler para basmaya devam ettikçe pazardaki rolünü sağlamlaştırıyor.

Bitcoin'e hak ettiği spot ışığı verme zamanı
Negatif faiz oranları ABD Federal Rezerv ile, köşede olduğu açıktır kesme sıfıra faiz oranları. Dünyanın Bitcoin'i insanlığın B Planı olarak görmesinin zamanı geldi.

Bitcoin yatırımcıları çoğalıyor ve Bitcoin etkinliği için çevrimiçi aramalar artıyor. Boğa görünümü geri döndü ve küresel olarak tanınan bir değer deposuna giren varlığa uyanmamız gerekiyor .

Pazar yavaşlaması yeni başladığı için dünya tehlikeli bölgeye doğru gidiyor. Küresel ekonomi İkinci Dünya Savaşı'ndan beri böyle bir şey görmedi; daha fazla hasar olacak ve hem mecazi hem de kelimenin tam anlamıyla daha fazla kayıp olacak.

Bitcoin, icat edildiği gerçek amaç ve işlev için kullanılmalıdır: İnsanları geleneksel küresel finansal sistemin çöküşlerinden korumak için.

Hiperenflasyonun hayatta kalma aracı olarak kullanıldığı asırlık finans biçimlerine güvenmeye devam edemeyiz. Finansal özgürlüğümüzün kontrolünü geri alma zamanı.

Kaynak:
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler
prefabrik