Görüş Bildir

Karesi’deki dev spor tesisinde geri sayım başladı

Anasayfa » spor »
2017-11-13 15:41:32 Tarihinde eklendi

Karesi Belediyesi ve Spor Toto teşkilatı ile birlikte Sakarya Mahallesinde yaptıkları ve 16 bin metrekarelik alan üzerinde inşası devam eden dev spor tesisinde incelemeler yaptı.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Karesi’deki dev spor tesisinde geri sayım başladı
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesi ve Spor Toto teşkilatı ile birlikte Sakarya Mahallesinde yaptıkları ve 16 bin metrekarelik alan üzerinde inşası devam eden dev spor tesisinde incelemeler yaptı.
1. Sakarya Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi üzerinde bulunan 16 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen dev spor tesisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Tesisin kusursuz olması için sık sık alanda inceleme yaparak birim müdürleri ve çalışan personelden bilgiler alan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Sporun Başkenti Karesi" hedefiyle projeler üretmeye devam ettiklerini kaydetti.
Karesi Belediyesi olarak Spor Toto Teşkilatı ile birlikte Karesi’ye gençlerin ve çocukların yararlanabileceği dev bir spor tesisi kazandırdıklarını kaydeden Başkan Yücel Yılmaz, "Gençlerimizi hem fiziki hem zihinsel açıdan güçlü kılabilmek için spora yönlendirmemiz, onları desteklememiz gerekiyor. Bunun için adımlar atıyoruz. Bu tesiste, farklı branşlarda şampiyon gençler yetişeceğine inanıyorum. Tesisten yararlanacak gençlerimiz; hem spor yapacak, hem boş zamanlarını doğru biçimde değerlendirecek” dedi.
Genç nesle yapılan yatırımların geleceğe atılmış önemli bir adım olduğunu vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz, "16 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen ve içerisinde tenis kortundan basketbol sahasına, halı sahadan fitness alanlarına, yürüyüş yollarından çocuk oyun alanlarına kadar dört dörtlük bir tesisi Karesi İlçesine kazandırıyoruz. Tesisimiz, çocuklarımızı tüm zararlı alışkanlıklardan koruyacak ve onların hayatı ilimle, irfanla, bilgiyle ve spor ahlakıyla okuyabilen nesiller olarak yetişmelerine imkân tanıyacak” açıklamasında bulundu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri