Görüş Bildir

Turgutlulu ressamlar eserleriyle İzmir’de

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-11-13 11:18:44 Tarihinde eklendi

TURGUTLU BELEDİYESİ, TURGUTLULU RESSAMLARA DESTEK VEREREK, RESSAMLARDAN OLUŞAN EKİBİN ULUSLAR ARASI EKİM GEÇİDİ 16 ÖDEMİŞ KARMA SERGİSİ’NE KATILIMLARINI SAĞLADI. TURGUTLU BELEDİYESİ VE HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN RESİM KURSU EĞİTMENİ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Turgutlulu ressamlar eserleriyle İzmir’de
Turgutlu Belediyesi, Turgutlulu ressamlara destek vererek, ressamlardan oluşan ekibin Uluslar Arası Ekim Geçidi 16 Ödemiş Karma Sergisi’ne katılımlarını sağladı. Turgutlu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen resim kursu eğitmeni Emine Kozak ve ekibinin eserlerinin de sergilendiği etkinlik Cumhuriyet’in 94. kuruluş yıldönümüne atfedildi.
2002 yılından bu yana Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ressam Gülsün Erbil öncülüğünde açılan Uluslar Arası Ekim Geçidi sergisi bu yıl da İzmir’in Ödemiş ilçesinde açıldı. Azerbaycan’dan Makedonya’ya, Ukrayna’dan Kosova’ya kadar pek çok ülkeden sanatçının eserleriyle yer aldığı sergiye Türkiye’nin birçok ilinden katılım sağlanırken, Turgutlu da uluslararası sergide temsil edildi. Turgutlu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen resim kursunda eğitim gören sanatseverler, Resim Eğitmeni Emine Kozak öncülüğünde katıldıkları sergide resme gönül vermiş sanatçılarla bir arada olma imkanı buldu.
Sergide kendi eserlerinin de görücüye çıktığını ifade ederek kendilerine ulaşım imkanı sağlayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür eden Emine Kozak, “İzmir’de düzenlenen sergiye katılmış olmaktan oldukça memnuniyet duyduk. Oldukça keyifli ve verimli bir etkinlik oldu. Bu anlamda bizlere imkanlarını seferber eden, sanata ve sanatçıya değer veren Belediye Başkanımız Sayın Turgay Şirin’e ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri