Görüş Bildir

Vali Yıldırım’dan Alparslan-1 Barajına ve Varto’ya ziyaret

Anasayfa » genel »
2017-11-13 15:49:25 Tarihinde eklendi

MUŞ VALİSİ AZİZ YILDIRIM, VARTO İLÇESİYLE ALPARSLAN 1 BARAJI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Vali Yıldırım’dan Alparslan-1 Barajına ve Varto’ya ziyaret
Muş Valisi Aziz Yıldırım, Varto ilçesiyle Alparslan-1 Barajında incelemelerde bulundu.
Varto ilçe merkezi ve köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Aziz Yıldırım, yapılan hizmetlere vatandaşların sahip çıkmasını istedi. Vali Yıldırım, "Gelirken de yollarımızı gördüm, bizler devlet olarak yol, köprü, okul gibi hizmetleri yaparız ve bunun için vatandaşımızdan para talep etmeyiz. Sizlerden isteğimiz ise bu hizmetlere sahip çıkmanızdır. Yapılan yollar ve diğer hizmetlerde eksik bir şeyler varsa bunları bizlere iletin, bizde ilgili müteahhitler veya firmalarla görüşelim, daha kaliteli ve güzel işler yapılsın. Bakın ilimiz için son 10 ayda sosyal yardımlara aktarılan tutar 177 milyon TL’dir. Vatandaşımızın yanı sıra ülkemizde 3,5 milyon insanı da misafir etmekteyiz. Allah’a şükürler olsun ki kaynak problemimiz yok. Terörü bu ülkenin ve bölgemizin, ilimizin gündeminden çıkaracağız. Yeter ki gafil olmayalım terör ve yandaşlarına karşı daima uyanık olalım. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olalım" dedi.

"Devletimizin gönderdiği kaynaklar artık vatandaşın hizmetine sunulmaktadır"
İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda ilçe belediye başkan vekili olarak da görev yapan Mehmet Nuri Çetin tarafından yapılan hizmetleri de yerinde inceleyen Vali Yıldırım, daha önce devlet tarafından gönderilen kaynakların teröre aktarıldığını ifade ederek, "Şimdi bu kaynaklar vatandaşımıza hizmet olarak kullanılmaktadır. İlçemizde yollar toz, toprak ve çok kötü durumdaydı. Çarşı merkezindeki parke taşından yapılmış yollar ise yıpranmıştı. Şimdi ilçemizde yapılan 7 kilometre sıcak asfalt çalışması ise 21 cadde ve sokağı kapsamaktadır. Sıcak asfalt projemiz 2 milyon TL’ye mal olmuştur. Şu an yol yaptığımız güzergâh daha önce terör örgütleri tarafından kazılan çukurların merkeziydi. Şimdi bu sokaklar asfaltlanıp hizmet görüyor. Tek amacımız halka hizmettir. Kaymakamımızdan da aldığımız bilgilere göre ilçede 9 ayda yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırım yapılmıştır. Bundan sonra da yatırım ve hizmetler artarak devam edecektir" diye konuştu.

Terörle mücadele vurgusu
Konuşmasında terörle mücadele vurgusu yapan Vali Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bu vatanın her karış toprağında bizler kamu görevlisi olarak her yerde çalışır ve görev yaparız. Hepinizin malumu terörün mantığı kargaşa ve huzursuzluk çıkarmaktır. Devlerimizin kaynaklarının bir kısmını terör ile mücadelede kullanmaktayız. Bizler, bu vatanın bir karış toprağına dahi göz dikenlere ve bölgemizde huzursuzluk çıkarmaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Tüm terör örgütleri şunu iyi bilsin ki terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."
Vali Yıldırım, daha sonra Alparslan-1 Barajını gezerek, firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri