Görüş Bildir

Kore Gazisi ve engelli eşi Anıtkabir’i ziyaret etti

Anasayfa » genel »
2017-11-13 17:07:38 Tarihinde eklendi

ÇANKAYA BELEDİYESİ, 90 YAŞINDAKİ KORE GAZİSİ CENGİZ TÜRKOĞUL VE 76 YAŞINDAKİ EŞİ MERAL TÜRKOĞUL’U SAĞLIKLARI ELVERMEDİĞİ İÇİN YILLARDIR GİDEMEDİKLERİ ANITKABİR’E GÖTÜRDÜ. ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ZİYARET EDEN TÜRKOĞUL ÇİFTİ, ANITKABİR’DE DUY

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kore Gazisi ve engelli eşi Anıtkabir’i ziyaret etti
Çankaya Belediyesi, 90 yaşındaki Kore Gazisi Cengiz Türkoğul ve 76 yaşındaki eşi Meral Türkoğul’u sağlıkları elvermediği için yıllardır gidemedikleri Anıtkabir’e götürdü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret eden Türkoğul çifti, Anıtkabir’de duygulu anlar yaşadı.
Çankaya Belediyesi, 90 yaşındaki Kore Gazisi ve eşinin Anıtkabir ziyareti mutluluğuna ortak oldu. Aile dostları Kıbrıs Gazisi Fikret Gökçe’ye hastalık sebebiyle yıllardır Anıtkabir’e gidemediklerini anlatan Meral-Cengiz Türkoğul çiftinin yüzü Çankaya Belediyesi’nden gelen destekle güldü. Gazilerden gelen talep üzerine seferber olan Çankaya Belediyesi sağlık ekipleri, Türkoğul çiftini ambulans eşliğinde evlerinden alarak Anıtkabir’e götürdüler. Türkoğul çiftinin Anıtkabir ziyaretlerinde duygulu anlar da yaşandı. Vatandaşların alkışları ile karşılanan Türkoğul çifti, Atatürk’ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulunarak dua etti. Heyecanı ve mutlulukları gözlerinden okunan yaşlı çift, yine vatandaşların sevgi gösterileri arasında Ata’nın huzurundan ayrıldı.
1953 yılında 26 yaşında gittiği Kore’de üsteğmen olarak 13 ay kaldığını belirten Kore Gazisi Cengiz Türkoğul, yaşlı olmaları ve eşinin rahatsızlığı nedeniyle yıllardır Anıtkabir’i ziyaret edemediklerini söyledi. Yüreklerinin Atatürk sevgisi ile dolu olduğunu da belirten Cengiz Türkoğul, kendilerine bu imkanı sağladığı için Çankaya Belediyesine teşekkür etti. Çankaya Belediyesi’nin bir an olsun yalnız bırakmadığı Türkoğul çifti, Anıtkabir ziyaretlerinin ardından görevli personel tarafından evlerine bırakıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri