Görüş Bildir

Bingöl’de eğitimli arıcılara destek verilecek

Anasayfa » genel »
2017-11-13 18:02:35 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bingöl İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, en az 30 arılı kovana sahip veya arı yetiştiriciliği konusunda eğitim aldığını belgeleyen arıcılara destek verileceğini bildirdi.
Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2017 yılı arıcılık desteklemelerine ilişkin tebliğin yayınlandığını aktardı.
AKS’ye kayıtlı en az 30 arılı kovana sahip veya arı yetiştiriciliği konusunda eğitim aldığını belgeleyen kişilerin desteklemelerden yararlanacağı belirtilen açıklamada, “Desteklemeler, bal süzme makinası, bal eritme ve dinlendirme kazanı, sır alma teknesi, polen tuzaklı boş kovan, elektrik üreten güneş enerjisi sistemi, seyyar arıcı barakası, bal sağım çadırı malzemelerini kapsar. Yetiştiriciler 3 yıl süre ile faaliyetini sürdüreceğine ve almış olduğu makina, alet ve ekipmanı bu süre boyunca işletmesinde faal tutacağına dair taahhütname verir” denildi.
Açıklamada, daha önce arıcılık, ipekböcekçiliği, kaz ve hindi yetiştiriciliği yatırımlarının desteklenmesine ilişkin uygulanan program kapsamında Bingöl Arıcılar Birliği’ne üye 76 arıcıya 350 bin TL alet ekipman alımı desteği sağlandığı anımsatıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri