Görüş Bildir

Ulaşım A.Ş. 500 fidanı toprakla buluşturdu

Anasayfa » ekonomi »
2017-11-12 10:56:50 Tarihinde eklendi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDEKİ KAYSERİ ULAŞIM A.Ş. GELENEKSEL AĞAÇ DİKME BAYRAMI'NI BU YIL DA BEŞTEPELER BÖLGESİNDE YAPTI. ULAŞIM A.Ş.’NİN YEŞİLLENDİRDİĞİ ALANDA BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ YAPILAN ETKİNLİKTE 500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ulaşım A.Ş. 500 fidanı toprakla buluşturdu
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. Geleneksel Ağaç Dikme Bayramı’nı bu yıl da Beştepeler bölgesinde yaptı. Ulaşım A.Ş.’nin yeşillendirdiği alanda bu yıl üçüncüsü yapılan etkinlikte 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. çevreye duyarlılığını her vesileyle ortaya koyuyor. Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin bu yıl 3’üncüsü yapılan Geleneksel Ağaç Bayramı’nda "Bir dikili ağacın olsun" sloganı ile Beştepeler bölgesine fidanlar dikildi.
Ağaç dikme etkinliğine Ulaşım A.Ş. personeli aileleriyle birlikte katıldı. Özellikle çocukların fidan dikimine büyük ilgi gösterdiği görüldü.
Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Beştepeler bölgesinde belirledikleri alanı üç yıldır ağaçlandırdıklarını belirterek bu yıl da 500 fidan diktiklerini söyledi. Özellikle çocuklara ve gençlere bu alışkanlığı edindirmek istediklerini de vurgulayan Gündoğdu, “Bir ağaç 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşılıyor. Diktiğimiz fidanlar büyük bir ağaç olunca yaklaşık 20 bin kişinin oksijen ihtiyacını karşılayacak. Çevreye olan bu duyarlılığı hem bizim yaşamamız hem de gelecek nesillere aktarmamız lazım. Bu etkinliği sürdürülebilir bir hale getirerek sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğiz. Bizler toplu taşıma hizmeti yapıyoruz. Bunu yaparken kamu kaynaklarını ve yeryüzündeki Cenabı Hakk’ın sunmuş olduğu kaynakları kullanıyoruz. Bu kaynakların tüketilmesindeki negatif etkileri azaltmak ve tükettiğimiz kaynakları yerine koymak için bu etkinlikleri düzenliyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri