Görüş Bildir

Edremit Ticaret Odası "Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi" düzenlendi

Anasayfa » ekonomi »
2017-11-13 15:29:28 Tarihinde eklendi

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNDE TİCARİ İSTİHBARAT KANALLARI DANIŞMANI YAMAN KOÇ TARAFINDAN VERİLEN EĞİTİMDE, KOBİ’LERE SÜRDÜRÜLEBİLİR KARLILIĞIN SAĞLANDIĞI PAZARLARA GİRİŞ OLAN DIŞ TİCARETTE İSTİHBARATIN ÖNEMİ ANLATILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Edremit Ticaret Odası "Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi" düzenlendi
Balıkesir’in Edremit ilçesinde Ticari İstihbarat Kanalları Danışmanı Yaman Koç tarafından verilen eğitimde, KOBİ’lere sürdürülebilir karlılığın sağlandığı pazarlara giriş olan dış ticarette istihbaratın önemi anlatıldı.
Edremit Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan ETO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon "Küresel sistemde ciddi değişimin yaşandığını hep birlikte görüyoruz. Daha çok çalışarak, daha çok gayret göstererek, daha çok terleyerek, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak kaçınılmaz bir durumdur. Bu nedenle, başarıların hep birlikte ve uyum içinde çalışarak mümkün olduğuna inanıyoruz. Dünyaya açılacak yeni markalar için hep birlikte hamleler yapmalıyız. Yine bilindiği üzere; güçlü bildiğimiz ekonomiler sallanıyor, güçlü görülen yapılar tek tek yıkılıyor. Batımızdaki ülkeler ekonomik krizlerle boğuşurken, güneyimizde ve doğumuzdaki ülkelerde siyasal ve sosyal çalkantılar yaşanıyor. Herkesin kendi sorunlarına odaklandığı bu süreçleri yerinde ve zamanında hep birlikte değerlendirmeliyiz. Günümüzde yükselen değerlerden biri de güç bağlantılarıdır.” Dedi.
Eğitim danışmanı Yaman Koç ise, rekabetin küresel düzeyde arttığını ve yerel kalarak sürdürülebilir karlılığın mümkün olmadığını açıkladı. Koç, hiper rekabet ortamındaki dünyada, dış ticaret alanında büyük veriden basit strateji oluşturabilecek uzmanların yetiştirilmesi amaçladıklarını söyledi. Koç, “Rekabet istihbaratı olmadan strateji oluşturulamaz. Strateji olmadan istihbarat gerçekleştirilemez. Sonuç iletişim ile alınır. İhracat sanatı bunların bileşkesidir. Ticari bilgi ve istihbarat sürdürülebilir karlılığın anahtarıdır” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri