Görüş Bildir

Eğitim-Bir-Sen’den “Eğitimcilerin Eğitimi”

Anasayfa » egitim »
2017-11-12 12:33:08 Tarihinde eklendi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEB DAİRE BAŞKANI MEHMET BAKİ ÖZTÜRK, 21. YÜZYILDA ARTIK 'BEN YOK BİZ VARIZ' YÖNETİM ŞEKLİNİN BENİMSENDİĞİNİ BELİRTEREK, "DAHA YENİLİKÇİ, DAHA KREATİF VE DAHA SORUMLU HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ" DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Eğitim-Bir-Sen’den “Eğitimcilerin Eğitimi”
Milli Eğitim Bakanlığı MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, 21. yüzyılda artık ’ben yok biz varız’ yönetim şeklinin benimsendiğini belirterek, "Daha yenilikçi, daha kreatif ve daha sorumlu hareket etmek zorundayız" dedi.
Eğitim-Bir-Sen’in Adana Şubesi “Eğitimcilerin Eğitimi” konferanslarına devam ediyor. Çukurova ilçesindeki Mektebim Okulları’nda gerçekleştirilen seminere, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, divan kurulu üyeleri, ilçe yönetimleri, bölge başkanları, kadınlar komisyonu, Genç Memur-Sen yönetimi, medya ve tanıtım komisyonu ve okul müdürleri ile eğitimciler katıldı.
Program, AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal’ın ’Siyer-i Nebi’ ilgili bilgilendirme konuşmasıyla başladı.
Daha sonra Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Dalak, Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile ilgili bilgiler verdi.
Dalak’ın ardından Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer, bir selamlama konuşması yaptı. Eğitimcilerin toplumu yönlendirme sorumluluğu olduğunu söyleyen Sezer, bu sorumluluğu paylaşma adına eğitimcilerin eğitimi konusuna büyük önem verdiklerini söyledi.
Eğitimcilerin de sorunları olduğunun farkında olduklarını ve bu sorunları çözmek noktasında büyük çaba harcadıklarını söyleyen Sezer, son zamanlarda kamuoyunda da sıkça tartışılan MEB’in yeni eğitim ve sınav sistemindeki eksikliklerine vurgu yaptı.
Mehmet Sezer’in konuşmasının ardından MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, “Eğitim Yönetiminde Yeni Paradigmalar” başlıklı seminerini gerçekleştirdi. Öztürk, "21. yüzyılda artık ’ben yok biz varız’ yönetim şeklinin benimsendiğini söyleyerek hepimiz aynı gemide değiliz hepimiz aynı uçaktayız. O nedenle daha yenilikçi, daha kreatif ve daha sorumlu hareket etmek zorundayız" dedi.
21. Yüzyılı yönetecek kişilerin 5 özelliğe sahip olması gerektiğini söyleyen Mehmet Baki Öztürk bu özelliklerin takım çalışmasına yatkınlık, liderlik özellikleri, sevgiye dayalı iletişim becerisi, etik kurallar, insanı ve parayı yönetme becerisi olduğunu belirtti.
Öztürk, salonda bulunanların alkışlar arasında sunumunu tamamladı.
Program Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer’in Öztürk’e Varda Köprüsü tablosu hediye takdimiyle son buldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri