Görüş Bildir

Son sistem çöp konteynerleri Yenimahalle’de yerlerini alıyor

Anasayfa » cevre »
2017-11-12 11:08:21 Tarihinde eklendi

YERALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ İLE TEMİZLİKTE DEVRİM YAPAN YENİMAHALLE BELEDİYESİ, YER ÜSTÜ ÇÖP KONTEYNERLERİNİ DE YENİLEMEYE DEVAM EDİYOR.BAŞKENT’İN EN TEMİZ İLÇESİ OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLEYEN YENİMAHALLE’DE 200 ADET AVRUPA STANDARTLARINDA KONTEYNER MAH

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Son sistem çöp konteynerleri Yenimahalle’de yerlerini alıyor
Yer altı çöp konteynerleri ile temizlikte devrim yapan Yenimahalle Belediyesi, yer üstü çöp konteynerlerini de yenilemeye devam ediyor. Başkent’in en temiz ilçesi olma yolunda hızla ilerleyen Yenimahalle’de 200 adet Avrupa standartlarında konteyner mahallelerde yerini almaya başladı.
Ankara’da ilk kez uygulanan yer altı çöp konteynerleri ile hem estetik hem de hijyenik açıdan ilçede bir yeniliğe öncülük eden Yenimahalle Belediyesi, ilçede çöp kokusunu tarihe gömdü. Belediye ekipleri tarafından Uğur Mumcu, İlkyerleşim ve Yeni Batı mahallelerine yerleştirilmeye başlanılan konteynerler, 3 bin litre çöp biriktirme kapasitesine sahip. Özellikle site önleri ve kalabalık yerleşim bölgelerine yerleştirilecek olan 200 adet konteyner, hem çöplerden akan suları dışarı sızdırmıyor hem de kötü kokuları içeri hapsediyor. Konteynerlerin temizlik ve bakımları ise belli periyotlarda yapılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, 3 ton çöpü haznesinde barındırabilen çöp konteynerini günlük boşaltırken, ayda bir de konteynerleri özel makineli araçlarla ilaçlayarak yıkıyor.

“Ankara’nın en temiz ilçesi Yenimahalle”
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’yi etrafa saçılan çöplerden ve görüntü kirliliğinden kurtardıklarını belirterek, “Gerek görüntüsü, gerekse de özellikleriyle oldukça kullanışlı olan bu konteynerler, özellikle yaz aylarında vatandaşlarımıza çok büyük kolaylık sağlıyor. Sokaklarda oluşan çöp akıntıları ve kötü kokular ilçemizde tarih oldu. Yenimahalle, Ankara’nın en temiz ilçesi olmaya devam edecek” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri