Görüş Bildir

Dargeçit’te başı boş hayvanlar sokaklardan toplandı

Anasayfa » cevre »
2017-11-13 14:19:44 Tarihinde eklendi

Mardin’in Dargeçit ilçesinde sahiplerinden kaçarak sokakta başı boş gezen eşek ve inekler Dargeçit Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma ile toplatıldı.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Dargeçit’te başı boş hayvanlar sokaklardan toplandı
Mardin’in Dargeçit ilçesinde sahiplerinden kaçarak sokakta başı boş gezen eşek ve inekler belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma ile toplatıldı.
Dargeçit Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Yeşiltaş talimatı ile ilçenin çevre düzenlemesi ve yol yapım çalışmaları hızla sürdürülürken çevre güzelleştirme çalışmaları kapsamında ilçede sahiplerinden kaçan inekler ve sahipsiz eşekler belediye ekiplerinin çalışması ile toplatıldı. Dargeçit merkezde başı boş gezen ve çevreye zarar verip kirli bir görüntü oluşturan hayvanlar için Dargeçit Belediyesi daha önce vatandaşlara uyarı yaptıklarını ve bu uyarılara rağmen başı boş gezen 2’si inek 8’i eşek 10 tane hayvanın belediye ekiplerince toplandı. Toplatılan ineklerin sahipleri uyarılıp inekler sahiplerine teslim edilirken 8 eşek Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Merkezine teslim edildi. Dargeçit belediyesi yetkilileri vatandaşları yaşanır ve temiz bir çevre için hayvanlarını cadde ve sokaklarda başı boş bırakılmaması hususu konusunda uyardı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri