Görüş Bildir

Dağ Ceylanları Tür Koruma ve Eylem Planı Çalıştayı

Anasayfa » cevre »
2017-11-13 15:15:40 Tarihinde eklendi

HATAY'DA ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR (DKMP) 7. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN "HATAY DAĞ CEYLANLARI TÜR KORUMA VE EYLEM PLANI ÇALIŞTAYI" YAPILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Dağ Ceylanları Tür Koruma ve Eylem Planı Çalıştayı
Hatay’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 7. Bölge Müdürlüğü tarafından "Hatay Dağ Ceylanları Tür Koruma ve Eylem Planı Çalıştayı" yapıldı.
Kırıkhan Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen çalıştayda konuşan Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, ilçede bulunan Gölbaşı Gölü için 5 yıllık bir eylem planı hazırladıklarını ve bu konuda tüm kurumların üzerilerine düşen görevi yapacağına inandığını belirtti.
DKMP 7. Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış ise Hatay’da önemli projeler yürütüldüğünü, Hatay Dağ Ceylanları Tür Koruma ve Eylem Planı’nın yanında biyolojik çeşitlilik çalışmasının da yapıldığını belirtti.
Bölgede Hatay Dağ Ceylanları sayısının artması için üretim faaliyetlerinin devam ettiğinin altını çizen Kandırmış, "Hatay bizim için çok önemli bir yer. Yapılan çalışmalar buradaki biyoçeşitliliği kayıt altına alınarak, gelecek nesillere aktarılması konusunda bizlere çok büyük veri tabanı oluşturacağını düşünüyoruz" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri