Görüş Bildir

Bakan Özlü, Cezayir Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı

Anasayfa » politika »
2017-10-31 22:43:13 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Zorlu bir mücadelenin ardından bağımsızlığına kavuşan Cezayir’le dostluk ve işbirliği temelinde yürüyen ilişkilerimizin daha da güçlenerek devam etmesini diliyorum” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Lassan Boufares’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Cezayir Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı. Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilen programa Özlü’nün yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı. Programda davetlilere seslenen Bakan Özlü, zorlu bir mücadelenin ardından bağımsızlığına kavuşan Cezayir’le dostluk ve işbirliği temelinde yürüyen ilişkilerin daha da güçlenerek devam etmesini diledi. Özlü, “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Dışişleri Bakanımız bu vesile ile Cezayirli muhataplarına verdikleri tebrik mesajlarında, Cezayir’le dostane ilişkilerimize vurgu yapmış, bu ilişkilerimizin her alanda daha ileri noktalara çıkması konusunda güçlü iradeye sahip olduğumuzu vurgulamışlardır. Türkiye’nin Cezayir’le ilişkilerini her alanda geliştirmeye gönüllü olduğunu söylemek isterim” dedi.

“Cezayirli kardeşlerimize darbe girişimi sırasında ve sonrasında sergiledikleri dayanışma için müteşekkiriz”
Cezayir’in 15 Temmuz’daki darbe girişiminde takındığı tutum için teşekkürlerini sunan Özlü, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi konusunda hükümetimiz ve milletimizle güçlü bir dayanışma gösteren Cumhurbaşkanına ve Cezayir halkına buradan şükranlarımı sınıyorum. Cezayirli kardeşlerimize darbe girişimi sırasında ve sonrasında sergiledikleri dayanışma için müteşekkiriz” şeklinde konuştu.
Program, üzerinde Türkiye ve Cezayir bayraklarının bulunduğu pastanın kesilmesinin ardından son buldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri