Görüş Bildir

Genç yazar 20 yıl sonra yeniden İzmir’de

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-10-12 10:17:46 Tarihinde eklendi

İSTANBUL’DA YAŞAYAN YAZAR NURSEM BANU ÖZYÜREK, 20 YIL ÖNCE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İÇİN GELDİĞİ İZMİR’E BU KEZ KONAK BELEDİYESİ’NİN TARIK DURSUN K. YAZAR EVİ’NİN KONUĞU OLARAK DÖNDÜ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Genç yazar 20 yıl sonra yeniden İzmir’de
İstanbul’da yaşayan yazar Nursem Banu Özyürek, 20 yıl önce üniversite eğitimi için geldiği İzmir’e bu kez Konak Belediyesi’nin Tarık Dursun K. Yazar Evi’nin konuğu olarak döndü.
Konak Belediyesi’nin açtığı İzmir’in ilk ve tek yazar evi olan Karataş’taki Tarık Dursun K. Yazar Evi’nin bu ayki konuğu öykü yazarı Nursem Banu Özyürek oldu. ‘Bir Günü Bitirme Sanatı’ isimli kitabı ile büyük ses getiren yazar Özyürek, yazım çalışmalarına 10 gün boyunca İzmir’de devam edecek. Tarık Dursun K. Yazar Evi’ne konuk olan genç yazar, ayrıca Konak Belediyesi’nin düzenlediği ‘Öykünün Dertleri’ paneline de katılacak. 13 Ekim Cuma günü Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek panele tüm okurlarını davet eden Özyürek, Konak Belediyesi’nin davetlisi olarak İzmir’de bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. İzmir’e 20 yıl önce üniversite eğitimi için gelen Özyürek, “Şimdi tekrar bu güzel kentte olmak, Tarık Dursun K. gibi bir ustanın adını taşıyan yazar evinde olmak, kafa dinlemek, çalışmak çok güzel. Üzerinde çalıştığım bir öykü dosyam var ve burada kaldığım süre içinde ona devam edeceğim” dedi.

“Motivasyonum arttı”
13 kısa öyküden oluşan ‘Bir Günü Bitirme Sanatı’ kitabının okurlardan çok olumlu dönüşler aldığını belirten Özyürek, her biri farklı tema içeren öykülerin ortak noktasının iletişim sorunu olduğunu belirterek, “Her öyküde anlatıcının kadın olmasından kaynaklı kimi okur da kitabı kadın öyküleri üzerine kurulu düşünüyor. Bu da doğrudur. Yaptığınız işlerin insanlara ulaşması ve beğenilmesi çok güzel bir duygu. Yazmaya devam edeceğim” diye konuştu. Hayatına İstanbul’da devam eden yazar, Konak Belediyesi’ne motivasyonunu artırdığı için teşekkür de etti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri