Görüş Bildir

Mezitli’deki gönüllülerden şampiyon sporcu için örnek davranış

Anasayfa » haberde_insan »
2017-10-30 17:48:12 Tarihinde eklendi

MERSİN'İN MERKEZ MEZİTLİ İLÇESİNDEKİ GÖNÜLLÜ BİR GRUP, YÜZME DALINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLAN MEHMET ÖZKARTAL’IN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLANMAK AMACIYLA KİTAP SATIŞI BAŞLATTI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mezitli’deki gönüllülerden şampiyon sporcu için örnek davranış
Mersin’in merkez Mezitli ilçesindeki gönüllü bir grup, yüzme dalında Türkiye şampiyonu olan Mehmet Özkartal’ın eğitimine katkı sağlanmak amacıyla kitap satışı başlattı.
Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bir grup yardımsever ile yazar Nurhan Yıldız Bakaner, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın söylemiyle belediye önünde stant açtı. Yardımseverler ve yazar Nurhan Yıldız Bakaner öncülüğünde kurulan stantta, ’Mor Baharın Tomurcuğu’ adlı kitabın satışı gerçekleştirildi. Başkan Tarhan da kitap satış standını ziyaret ederek, geriye kalan tüm kitapları satın alarak büyük bir alkış topladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kitap satışında elde edilen gelirle Mezitli’nin sevilen simalarından epilepsi hastası 20 yaşındaki Mehmet Özkartal’ın eğitimine katkı sağlanmış olacak.
Kendi kitabının satışından elde edilen gelirin hiçbir çıkar gözetmeksizin Mehmet Özkartal’a bağışlayan ve satışı için büyük uğraş gösteren Mersinli yazar Bakaner, “Mehmet kardeşimizin eğitimine katkı sunmak amacıyla burada bulunuyoruz. Kendi yazmış olduğum ‘Mor Baharın Tomurcuğu’ adlı kitabımı böylesi güzel ve anlamlı bir olay için bağışlamış bulunuyorum. Desteklerini sunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Mehmet kardeşimizin eğitimine katkı sağlamak istedik. Yazarımız bu anlamda örnek bir davranış sergiledi. Yüzme dalında büyük bir başarı göstererek Türkiye şampiyonu olan Mehmet kardeşimize eğitim hayatında başarılarının devamını diliyorum. Bu davranışın tüm Türkiye’ye örnek olmasını ümit ediyorum” diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler