Görüş Bildir

Başkan Karaosmanoğlu, STK’lar ile bir araya geldi

Anasayfa » haberde_insan »
2017-10-31 12:59:04 Tarihinde eklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük ilçesinde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Başkan Karaosmanoğlu, STK’lar ile bir araya geldi
KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük ilçesinde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük ilçesinde faaliyetlerini sürdüren İznikliler Derneği Başkanı Basri Bas¸bay ve yönetiminin yanı sıra, Gölcük Köyleri Derneği Başkanı Ergun Uzuner, Kafkas Derneği Başkanı Murat Sevim ile Artvinliler Dernek Başkanı Akif Alpolat’la makamında bir araya geldi. Görüşmelerde Türkiye’nin yeni dünya düzeninde küresel güç olma yolunda çok kritik adımlar attığı vurgulandı.
Ziyaretlerde Kocaeli ve ilçelerinin aldığı hizmetler sayesinde halkın yaşamında yaşanan olumlu değişimler ele alındı. Büyükşehir Belediyelerinin ülke ekonomisiyle doğru orantılı hizmet gerçekleştirdiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyük Türkiye hedefine ulaşmak için çok çalışmalıyız. STK’lara da bu anlamda büyük görev düşüyor. Kentimizin her noktasına hizmetlerimizin ulaşması için yoğun bir gayret gösteriyoruz” dedi.
Kocaeli’nin köylerini gurup yollarla bağladıklarını, yolsuz ve susuz yerleşim alanlarının kalmadığını dile getiren Karaosmanoğlu, “Bugün Türkiye’de yaşanan değişim ve gelişimin en güzel örnekleri Kocaeli’de yaşanmaktadır. Şehirde ne varsa köyde de o olacak diyerek yatırımlarımıza yön verdik, vermeye devam ediyoruz. Gölcük ilçemizde bu yatırımlardan gereken payı alıyor, almaya da devam edecek” diye konuştu.
Türkiye’de vizyonel projelerin tek tek hayat bulduğunu söyleyen STK temsilcileri, Kocaeli’de yaşanan değişiminde aynı olguyla sürdüğünü ifade ettiler. Türkiye başta olmak üzere bölge coğrafyasının bu projeyle daha da yakınlaşacağını belirten Karaosmanoğlu, “Ülkemizin attığı bu adımlar bize yerelde güç veriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye ve Kocaeli gelişiyor. Kocaeli’de bizlerin ürettiği projeler kentimizde yaşayan insanımızın hayatını kolaylaştırıyor. Bizler de köylerimizi ilçe merkezleriyle rahat ulaşımını sağladık” şeklinde konuştu.
Görüşmeler karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler