Görüş Bildir

Aslanapalı imamdan ’’Bir şiir bir tarih Kütahya’’ isimli kitap

Anasayfa » haberde_insan »
2017-10-13 06:50:04 Tarihinde eklendi

KÜTAHYA'NIN ASLANAPA İLÇESİNE BAĞLI ÇAMDİBİ KÖYÜNDE GÖREV YAPAN İMAM DAVUT BERBER'İN, 2 YILLIK ÇALIŞMA SONUCUNDA YAZDIĞI ''BİR ŞİİR BİR TARİH KÜTAHYA'' İSİMLİ KİTABI İLGİ GÖRÜYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Aslanapalı imamdan ’’Bir şiir bir tarih Kütahya’’ isimli kitap
Kütahya’nın Aslanapa ilçesine bağlı Çamdibi köyünde görev yapan imam Davut Berber’in, 2 yıllık çalışma sonucunda yazdığı ’’Bir şiir bir tarih Kütahya’’ isimli kitabı ilgi görüyor.
13 yıldır imam hatiplik yapan Davut Berber, uzun araştırmalar sonucu 2 yılda yazdığı 105 sayfalık kitabını, ilk etapta 5 bin adet olarak kendi imkanlarıyla bastırdığını ve kitapçılarda yerini aldığını söyledi.
Berber, ’’Aslen Aslanapa ilçesine bağlı Örenköy’lüyüm. 13 yıldır mesleğimi severek yapıyorum. Son 6 yıldır Aslanapa ilçesi Çamdibi köyünde İmam Hatip’lik yapıyorum. Kütahya’yı tanıtan bir kitap yazmak en büyük hayalimdi. 105 sayfalık kitabımı uzun araştırmalar ve çalışmalarım sonucu yazdım. İlahiyat okumamın dışında aynı zamanda 4 yıllık Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum. İslam tarihi alanında yüksek lisans seminer çalışmamı Kütahya’nın tarihi, Türkleşmesi üzerine yaptım. Kitabımın ilk bölümünde Kütahya tarihini anlattım. İkinci bölümünde ise şiirlerle Kütahya’nın Türkleşmesi ve fetih dönemine değindim. Kitap içerisinde kullandığım resimler konusunda benden desteğini esirgemeyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na teşekkür ediyorum. Kütahya’nın evladı olarak amacım, tarik abidesi ilimizin adını en iyi şekilde duyarmak’’ ifadelerini kullandı. (YD - EFE)
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri