Görüş Bildir

FETÖ sanığı eski komutanın yargılanmasına devam edildi

Anasayfa » asayis »
2017-10-31 20:05:58 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
FETÖ/PDY’nin darbe girişiminde ‘Karabük Sıkı Yönetim Komutanı’ olduğu iddiasıyla tutuklanan dönemin Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan’ın yargılanmasına devam edildi.
Karabük Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dördüncü duruşmaya sanık Arıcan’ın avukatları ve eşi katıldı. Bolu T Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Arıcan, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden duruşmaya bağlandı. Arıcan’ın talebi üzerine 15 Temmuz’da Valilik makamında bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, tanık olarak dinlendi.
Sanık Arıcan, daha önceki duruşmalarda söylediklerini tekrarlayarak suçsuz olduğunu iddia etti. 15 Temmuz’da Ankara’da olduğunu ve darbe girişimini öğrenir öğrenmez Karabük’e geldiğini aktaran Arıcan, kendi isteğiyle Karabük Valiliğine geçerek Valinin emrinde hareket ettiğini ileri sürdü. Kendisi gibi sözde sıkı yönetim komutanları listesinde adı olan 7 komutanın dışarıda olduğunu, bazılarının görevine devam ettiğini savunan Arıcan, kendisinin neden hala tutuklu bulunduğuna anlam veremediğini kaydetti.
Mahkeme heyeti, Arıcan’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı Aralık ayına erteledi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler