Görüş Bildir

Kerkük STK’ları birlik ve barış çağrısı yaptı

Anasayfa » politika »
2017-09-30 16:37:05 Tarihinde eklendi

KUZEY IRAK BÖLGESEL YÖNETİMİNİN REFERANDUMUNUNUM ARDINDAN KERKÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİR ARAYA GELEREK BİRLİK, BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kerkük STK’ları birlik ve barış çağrısı yaptı
Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminin referandumununum ardından Kerkük Sivil Toplum kuruluşları bir araya gelerek birlik, barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.
Türkmen, Arap ve Kürt, Müslüman ve Hristiyan sivil toplum kuruluşları (STK) bugün Kerkük’te bir araya gelerek birlik, barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.
Türkmen ve Arap sivil toplum kuruluşlarının sözcüleri Kerkük’in sadece bir Irk’a ait olmadığın, Kerkük’te yaşayan herkese ait olduğunu ve Irak’ın bir parçası olduğuna vurgu yaptı.
Ata Şebab sivil Toplum Kuruluşunun müdürü Asil El-Yasiri, “Siyasiler kriz çıkarırken biz sivil toplum temsilcileri olarak birlik ve barış içinde yaşamaya çalışıyor ve olumlu mesajlar veriyoruz.
Kerkük halkı barış içinde birlikte yaşamanın en güzel örneğini veriyor. Mezhepçiliği kışkırtarak bulanık suda balık avlamak isteyenler var. Ancak biz bunu değiştirmeye çalışıyor ve Irak halkı olarak birlikte yaşamayı sürdüreceğiz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler