Görüş Bildir

Karaduman, görevden alındığını açıkladı

Anasayfa » politika »
2017-09-30 14:38:09 Tarihinde eklendi

AK PARTİ ZONGULDAK MERKEZ İLÇE BAŞKANI METİN KARADUMAN, PARTİ GENEL MERKEZİNCE GÖREVDEN ALINDIĞINI AÇIKLADI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Karaduman, görevden alındığını açıkladı
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, parti genel merkezince görevden alındığını açıkladı.
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı görevini 7 yıldan bu yana yürüten Metin Karaduman, kendisine destek veren partililerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan AK Parti MKYK toplantısı ardından görevden alındığını söyleyen Karaduman, görev süresi boyunca her zaman halkla iç içe olduğunu, birçok kesimin takdirini kazandığını ifade eden Karaduman, “Siyasete adım atarken her zaman kendime hedef koydum. Hedefim hangi görev tebliğ edilirse en iyisini yapmam gerektiğini düşünerek hareket ettim ve verilen hiçbir görevden kaçmadım. Siyasi yaşamımın içinde 12 seçimin 6’sında İlçe Başkanı olarak görev aldım. Her seçimde AK Parti bayrağını yukarıya taşımak için şahsım ve ekip arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden köy köy mahalle mahalle ev ev çalmadık kapı bırakmadık. AK Partinin kurumsal kimliği ve ilkelerine sahip çıkarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hamdolsun ilkelerimizden ve çizgimizden hiç taviz vermedik” dedi
“Karış karış gezdik”
Halkla kucaklaşmak adına tüm mahalleleri teşkilatla beraber karış karış gezdiklerini ifade eden Karaduman, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da her zaman işaret ettiği gibi toplumun her kesimiyle partimizi kucaklaştırma adına ekip arkadaşlarımla birlikte özenli ve sürekli olarak çalışmak temel ilkelerimizden oldu. Merkez İlçe Başkanı olduktan sonra yaptığımız programlarla tüm mahallelerimizi karış karış gezerek halkımızın taleplerini dinledik, sorunlarına birlikte çözüm aradık. Şehrimizin yatırımları ve sorunlarını milletvekillerimizle yakından takip edip çözümlenmesi noktasında gayret gösterdik. Teşkilat çalışmalarımıza devam ederken hükümetimizin yatırımları konusunda kendimize bir yol haritası çizdik. Başta TOKİ ve Mülkiyet konuları olmak üzere muhtarlarımızla, STK temsilcilerimiz ile ve kamu kurumlarımızın yöneticileri ile birlikte konuları yakından takip ettik. Takibimiz sonucu Üzülmez TOKİ projesi başlarken, şehrimizi ve bölgemizi en büyük sorunu olan mülkiyet kanunu hayata geçmesini hızlandırıp ihale yapılmasını sağladık. Kısmet olursa bu yıl içinde parsel ölçümü yapılarak hak sahipleri daha sonra milli emlak müdürlüğü aracılığı ile tapularına kavuşacaklar” şeklinde konuştu.
“Siyaseti ticaret için değil, ibadet için yaptım”
Siyasetin kendisi için bir ibadet olduğunu ifade eden Karaduman, "Süreç içinde görüyoruz ki bu kadar insanın sevgisini almak birilerini rahatsız etti. Atalarımız ne demiş; "ne ekersen onu biçersin" biz sevgi tohumları ve samimiyetimizi ektik ve karşılığında da gönülden bir sevgi gördük. Bu gururu bana yaşatan tüm arkadaş ve dostlarıma şükranlarımı sunarım. Bu süreç içinde yaşadığımız birtakım hadiseler oldu. Kamuoyundan gelen destek sonrası şahsımı itibarsızlaştırmak için harekete geçenler oldu. Şahsıma yönelik yerel basında çıkan haberler üzerinden iftiralar atıldı, ticaretimiz üzerinden bizi eleştirenler oldu. Bizim aile şirketimiz var ve işlerimizle abim ilgilenir. Merkez İlçe Başkanı olduktan sonra günümün tamamını partimizin çalışmalarına ve vatandaşlarımızın taleplerine ayırdığımı en iyi bizi eleştirenler bilir. Özellikle ticari ilişkilere girmemek içen özen gösterdim. Hem siyaset hem ticaretin bir arada olmayacağını düşünen ve siyaseti menfaat için değil, idealler, ülkemiz, kentimiz için yapılması gerektiğini savunan, siyaseti ibadet olarak gören bir kardeşinizim. Hamd olsun yaptığımız çalışmalar genel merkez tarafından da taktir edildi. Partimizin genel merkezinde yaptığımız her görüşmede memnuniyet, başarı ve dürüstlüğümüz ön plana çıktı. Tüm bunlara karşın elbette akla gelen bir soru var. Halkta böylesine karşılığı olan, herkes tarafından taktir edilen bir başkan neden görevden alınır? Yaşadığımız süreç içinde gördük ki tamamen kişisel görüş ve iftiralardan dolayı görevden alındık. Her zaman ifade ettiğim gibi genel merkezimizin kurumsal bir yapısı vardır. Genel merkezimiz bu süreçte yaptığı istişarelere göre kararını verdi. Genel merkezimiz aldığı her karara saygılıyız. Biz bu kutlu yürüyüşe çıkarken Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yürüdük her zaman onu örnek aldık. Yaşadığımız bu olaylar ne şahsımı ne de arkadaşlarımı Cumhurbaşkanımıza ve partimize olan sevgimizden zerre kadar azaltmamıştır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi siyaset bir maraton koşusu gibidir. Biz de maraton koşucusuyuz. Rabbim hakkımızda hayırlısını eylesin. Rabbim utandırmadı görevinizi layıkıyla yaptığımızı düşünüyorum. Ülkemizin ve kentimizin huzuru ve menfaati için, davamızın devamı ve Zonguldak halkına hizmet gelmesi için mücadeleye devam edeceğim” dedi.
“Yürekten teşekkür ediyorum”
Bu süreç içinde kendisine destek olan herkese teşekkür eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, şunları söyledi: “Her zaman halkla iç içe olmayı tercih ettim. Her platformda söylediğim gibi bizim makamlarımızın emanet olduğu ve en büyük makamın halkımızın gönlündeki makam olduğudur. Partililerimiz, kamu yöneticilerimiz, STK, dernek, muhtarlarımız ve toplumun farklı katmanları ile kurduğumuz ilişkiler gösteriyor ki gönül köprüleri kurulmuş ve karşılıklı sevgi, saygı içinde çalışmalarımızı gerçekleştirmişiz. Bu süreç içinde başta muhtarlar derneği başkanımız ve muhtarlarımız olmak üzere şahsıma ve arkadaşlarıma açık destek vererek bizleri onurlandıran STK, hemşehri derneklerinin başkanlarına, Zonguldak Kömürspor taraftar grup liderlerine, mahalle başkanlarımıza, belde başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, Belediye ve il genel meclis üyelerimize, ilçe yönetimindeki yol arkadaşlarıma, il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kadın ve gençlik kollarındaki dava arkadaşlarıma ve Zonguldak halkına yürekten teşekkür ederim.”
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler