Görüş Bildir

Çevre Bakanı Özhaseki: "FETÖ’cülerden hesap sormazsak, millet bizden hesap sorar"

Anasayfa » politika »
2017-09-30 18:37:59 Tarihinde eklendi

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, "FETÖ'CÜLERDEN HESAP SORMAZSAK, MİLLET BİZDEN HESAP SORAR" DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Çevre Bakanı Özhaseki: "FETÖ’cülerden hesap sormazsak, millet bizden hesap sorar"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "FETÖ’cülerden hesap sormazsak, millet bizden hesap sorar. Bunlara merhamet olmaz. Allah korusun eğer bunlar başarılı olsaydı Türkiye paramparça olmuştu" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanlığının 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen kurulda konuşan Bakan Özhaseki, FETÖ’nün AK Parti zamanında büyümediğini söyledi. Özhaseki, "FETÖ bizim zamanımızda büyümedi ve gelişmedi. Arada suçladıklarına bakmayın. Hiç üstünüze alınmayın. 40 yıldır bu yapı ikiyüzlülüğü ile devam ediyordu. Bütün liderleri kandırmışlardı. Bunları Özal’da ellerinden tutup yurt dışına götürmüştü. Hatta FETÖ denen o adam ’Eğer ahirette bir şefaat hakkım varsa Ecevit’ten için kullanacağım’ diye nutuklar atıyordu. Kendi liderlerine baksınlar. Onlar en sonunda 15 Temmuz’da bir canice işe giriştiler. Bunlarda akıl gitmişti. Beyin yoktu, uçmuştu. Göstermelik bir İslami anlayışları vardı. Sırıtık bir yüzle herkesi kandırmaya devam ediyorlardı. Kur’an-ı Kerim’de en çok geçen ’Düşünmez misiniz?’, ’Tefekkür etmiyor musunuz?’ ayetlerinin hiç birinden sanki habersiz gibi davranıyorlardı. Hazreti Peygamber hayatta olsaydı hiç razı olmayacağı her şeye imza atıyorlardı" ifadelerini kullandı.
FETÖ’cülerden hesap soracaklarını, hesap sormadıkları takdirde milletin kendilerinden hesap soracağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Biz bunlardan hesap sormazsak millet bizden hesap sorar. Onun farkındayız. Mikroba merhamet olmaz. Mikroba merhamet ederseniz, hastaya eziyet etmiş olursunuz. Bunlara merhamet olmaz. Allah korusun eğer bunlar başarılı olsaydı Türkiye paramparça olmuştu. Bayrağımız göklerde sallanmayacak, ezanımız okunamayacaktı. Biz bunların farkındayız. O yüzden bunlar cezalarını çekecekler. Türkiye son birkaç yıl içerisinde uğradığı bu badirelerin hepsinin altından kalktı" diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler