Görüş Bildir

Şanlıurfa büyükşehir belediyesine kültür ödülü verildi

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-09-30 11:22:52 Tarihinde eklendi

Şanlıurfa büyükşehir belediyesine kültür ödülü verildi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Şanlıurfa büyükşehir belediyesine  kültür ödülü verildi
Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehir Komitesi tarafından düzenlenen ’Şehir Ödülleri’ gecesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ’Kültür’ dalında ödüle layık görüldü.
Göbeklitpe, Balıklıgöl, Hz. İbrahim’in doğduğu magara, dünyanın ilk üniversitesi Harran, Harran konik kubbeli evler, Doğası ve sahip olduğu güzellikleriyle Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince "Sakin Şehir" ağına dahil edilen "Saklı cennet" olarak da anılan Halfeti, Fırat’ın incisi Birecik, Hanlar ve camileriyle, tarihi dokusu, Moziakleriyle, sıra geceleri ve damak lezzetiyle birçok kültüre ev sahipliği yapan dünyanın en kadim şehri olan Şanlıurfa’ya ’Kültür’ Ödülü verildi. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehir Komitesi tarafından düzenlenen ’Şehir Ödülleri’ gecesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ’Kültür’ dalında ödüle layık görüldü. Özel bir mekanda düzenlenen ödül gecesine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, katıldı. Birçok belediye başkanının katıldığı ödül töreninde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ’Kültür’ ödülünü aldı. Ödül töreninde konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın bir çok kültür ve medeniyete ev sahipliğini yaptığını söyledi.
Tarihi geçmişi gelecek nesillere taşıyacağız
Şanlıurfa’nın bir çok medeniyete ev sahipliğini yaptığını ve amaçlarının bu tarihi geçmişi gelecek nesillere taşımak olduğunu belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa, 11 bin 500 yıllık bir tarihi geçmişe sahip, birçok medeniyetlerin iz bırakmış olduğu bir şehir, bu kadar derin tarihi geçmişe sahip olan şehrin ve kültürleriyle iz bırakmış olduğu bu şehirde hepsini muhafaza etmek, korumak ve gelecek nesillere taşımayı bizler bir borç bir emanet olarak görüyoruz. Emanet olarak görmüş olduğumuz bu şehri yaşatma adına da Büyükşehir Belediye Başkanlığımız olarak bir çok kültür projelerine, sokak geliştirme ve restorasyon projelerine, inanç merkezlerimizi düzenleme, derleme ve restorasyon projeleri ve bunun yanında tabiat güzelliklerimizi de korumak ve geliştirmek adına önemli çaba içerisindeyiz. Bizi bu ödüle layık gördüğünüz için bende hem platform üyelerine, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığımızın tüm yetkililerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Ödül töreni tertip komitesiyle çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler