Görüş Bildir

Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği açıldı

Anasayfa » kultur_sanat »
2017-09-30 16:34:19 Tarihinde eklendi

HATAY'IN KIRIKHAN İLÇESİNDEKİ, KIRIKHAN KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ'NİN AÇILIŞI, KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI HÜSEYİN YAYMAN'IN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği açıldı
Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki, Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği’nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hüseyin Celil, törende yaptığı konuşmasında bir toplumun geçmişinin manevi değerler olduğunu belirterek, “Bu maddi manevi değerleri korumak gelecek nesillere yazılı olarak kalıcılığı sağlamak her toplumun kendi kültürü ve sanatını korumak zorundadır” dedi.
Turizm Kültür ve Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ise Hatay’da çok büyük hizmetler yapılacağını ifade ederek, “Kültür Han Projesi Türkiye’nin en büyük projesi. Bu proje 25 milyon lira. Belediye Başkanımız Ayhan Yavuz’un bu büyük projede çok büyük emekleri var kendisine de sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İhale süreci başlamak üzere çok uzun meşakatli yolları aşarak bu noktaya gelindi. İnşallah çok büyük bu Kültür Han eserimizi de beraber açarız” diye konuştu.
Açılış töreni sonrasında Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesisi’nde, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yakıcı, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Arı, Yrd. Doç. Dr. Süleyman Hatipoğlu, Yrd. Doç. Dr. Sacit Uğuz’un katıldığı "Kırıkhan Kültür ve Sanatı’nda Aşıklık Geleneği" konulu panel düzenlendi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler