Görüş Bildir

İzmit Belediyesi’nin okullardaki hizmeti devam ediyor

Anasayfa » haberde_insan »
2017-09-30 18:24:24 Tarihinde eklendi

İzmitBelediye Başkanı Nevzat Doğan, Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırılan öğretmenler odası ve Atatürk Köşesi'nin açılışına katıldı.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
İzmit Belediyesi’nin okullardaki hizmeti devam ediyor
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırılan öğretmenler odası ve Atatürk Köşesi’nin açılışına katıldı.
İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Fatih Mahallesi’nde bulunan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırılan öğretmenler odası ve Atatürk köşesi düzenlenen törenle açıldı. Öğretmenler odası ve Atatürk köşesinin açılışına İzmitBelediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Yaman, okul müdürü Fikri Karaman, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Açılışta konuşan Başkan Doğan, “Bir ilçe belediyesi olarak asli vazifemiz olmamasına rağmen okullarımıza yapmış olduğumuz hizmetler bize ayrı bir mutluluk veriyor.Çocuklarımıza yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimizin ve ülkemizin geleceğine bir parça da olsa fayda sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Türkiye’de bu masayı kuran ilk belediye olanının mutluluğunu yaşıyoruz. Bir iş gününü geçmeyen arıza, tadilat, yapım ve onarım, boya işleri için kurduğumuz ekibimizi okullarımızın emrine sunduk. Artık gerek okul idarelerimiz, gerekse okul aile birliklerimiz okullardaki eksikleri nasıl gidereceklerini düşünmek zorunda kalmıyorlar” dedi.
Öğrencilerle sohbet eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, geleceklerine dair tavsiyelerde bulundu. Başkan Doğan, “Hepimiz, sizin yaşlarınızda olduk ve bu evrelerden geçtik.Bence sizler çok şanslısınız. Daha önce planlanmış, daha önce yaşanmış ve tecrübelerle şekillenmiş hazır gençliği yaşıyorsunuz. Bu dönemi en iyi şekilde yaşamanız bizim dileğimiz, sizin de hedefiniz olmalı. Denenmiş öyküler, yollar varsa bunlar daha kısa surede daha doğru hedefe ulaşmayı sağlamaktadır. Bu süreçte nasihat ve tecrübe paylaşımı size çok hoş gelmeyebilir. Dayatma olduğu takdirde çok kabul edilir olmayabilir. Fakat ondan faydalanılacaksa, size katkısı olacaksa bu imkanları değerlendirin. Ben çalışarak dinleniyorum, size de tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.
Çok çalışmanın insana zarar vermediğini de söyleyen Başkan Doğan, "Severek, isteyerek değil de ’Allah Kahretsin’ diyerek çalışıyorsanız işte o size zarar verir. Bunalıma girersiniz, sağlığınız bozulur. Dersi sevin, negatif düşünceyi başta eğitim hayatınız olmak üzere tüm hayatınızdan kovun. Pozitif düşüncenin gücünü kullanın. Yaptığınız işin hedefe gitmenizi sağlayıp sağlamadığına bakın. Başarı bazen nazlanır, bu durumda yılmayın sabredin. Hayatınızın her anında kötü alışkanlıklardan uzak durun. Hangi mesleği yaparsanız yapın o işi en iyi yapan olun. Emin olun istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yok. Annenizin, babanızın hayır duasını alın. Öğretmenlerinizi asla üzmeyin. Anne babanızdan sonra üzerinizde en çok hakkı olan kişilerin öğretmenleriniz olduğunu unutmayın" ifadelerini kullanarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Eğitim gönüllüsü bir belediye başkanın sahip oldukları için çok şanslı olduklarını belirten okul müdürü Fikri Karaman da, “Okullarımıza ve eğitime bu kadar önem veren bir belediye başkanımız var. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin eğitim koşullarına sağladığı katkılardan dolayı kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından açılışlar gerçekleştirildi. Okul yönetimi ve öğrenciler Başkan Doğan’a hizmetleri için çiçek vererek teşekkür ettiler. Başkan Doğan, öğrencilerin şelfi isteklerini de kırmadı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler