Görüş Bildir

TESK Genel Başkana Palandöken’den bayram mesajı

Anasayfa » genel »
2017-09-01 13:04:05 Tarihinde eklendi

KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLAYAN TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, BAYRAMLARIN TÜM İNSANLIĞA, İSLAM ALEMİNE HUZUR VE SEVGİ GETİRMESİNİ, BU SEVGİNİN TÜM DÜNYAYA YAYILMASINI DİLEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
TESK Genel Başkana Palandöken’den bayram mesajı
Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayramların tüm insanlığa, İslam alemine huzur ve sevgi getirmesini, bu sevginin tüm dünyaya yayılmasını diledi.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "Millet olarak birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en üst seviyede hissedeceğimiz ve hissettireceğimiz bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşamaktayız" diyen Palandöken, "Umutların tazelenmesi, küslerin barışması ve yaşam koşuşturması içerisinde zaman zaman unuttuğumuz güzel değerlerin, hasletlerin tekrar hatırlanması bakımından bayramları en iyi şekilde yaşamayı bir fırsata çevirmeliyiz" ifadelerini kaydetti.
"Fırsatları asla kaçırmadan tüm yüreklerde sevgiye yer ayırmalıyız" diyen Palandöken, "Bu sevgimiz de tüm dünyaya ve insanlığa örnek olmalıdır. Unutulmamalı ki; bu bayramda en yakın komşularımızı ve akrabalarımızı hatırlamalı ve evlerinde huzuru hep birlikte hakim kılmalıyız. Başta Orta Doğu olmak üzere, dünyanın pek çok yerinde Müslüman din kardeşlerimiz zulme uğrayıp, derin acılar yaşamakta. Bunlara karşı seyirci kalınmamalı. Seyirci kalan tüm dünyayı biraz sevgi ve hoşgörüye davet ediyorum. Dünyadaki gözyaşı ve kanın bir an önce durmasını, insanlığın sevginin kazanmasını Mevladan diliyor, esnaf ve sanatkar camiası olarak mübarek Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa mübarek olmasını ve dünyaya huzur getirmesini diliyorum" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler