Görüş Bildir

Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı

Anasayfa » genel »
2017-09-30 19:25:23 Tarihinde eklendi

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DEV YATIRIMLARINDAN BİRİ OLAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN FUAR MERKEZİ, DÜZENLENEN TÖRENLE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin dev yatırımlarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi, düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Erzurum İl Danışma Meclisi Toplantısı sonrası Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nin açılışına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından açılış törenine geçildi. Açılış için önce telekonferansla bağlantı kuruldu. Erdoğan, fuar merkeziyle Erzurum’a hizmetlerini devam ettireceklerini söyledi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, canlı bağlantıda fuar alanına ilişkin bilgi verdi. Fuar alanının Erzurum’a, çevre illere ve çevre ülkelere hizmet vereceğini ifade eden Sekmen, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli yatırımlarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi, Erzurum Havalimanıyolu’nda inşa edilmiştir. Fuar merkezi 25 bin metrekare kapalı alan, otopark ve diğer sosyal birimlerle birlikte toplam da ise 40 bin metrekare açık alanı kapsamaktadır. ‘Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezi’ unvanına sahip olan fuar merkezimiz, 1000 araç kapasitelidir. 4 holden oluşan binada 2 bin 100 metrekare koridor alanı ve 3100 metrekare de yeşil alan bulunmaktadır” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra yapımı tamamlanan eserlerin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler