Görüş Bildir

5 mahalle daha suya kavuştu

Anasayfa » genel »
2017-09-30 18:48:32 Tarihinde eklendi

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarıyla Alaçam’a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı. 5 mahalleye su verilmesi törenine Sağlı

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
5 mahalle daha suya kavuştu
Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarıyla Alaçam’a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı. 5 mahalleye su verilmesi törenine Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan da katıldı.
Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Başkanlarının bir araya geldiği toplantılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine “Bir yerleşim yerinde, bir köyde, bir ilçede veya il merkezinde su sıkıntısı varsa orada belediye hizmetinin diğer taraflarını konuşmanın hiç yeri kalmaz der. İlk çözmeniz gereken şey sudur” dediğini dile getirerek, “Biz de her yerde sorunları, problemleri dinlerken eğer işin çözümü noktasında su problemi varsa işe suyla başlıyoruz. Burada 5 yerleşim yerinin su problemini çözdük. Aşağı yukarı 8,5 milyon lira para harcadık. Helali hoş olsun. Ablalarımız, teyzelerimiz sırtlarında su taşımaktan, eşeklerle birlikte su taşımaktan bıktılar. Bugün adeta bir bayram havasındalar. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mutlaka bu yerlerde başka hizmet programlarımız da var. Bu hizmetlerin hepsini de önümüzdeki günlerde çözeceğiz” dedi.
Törene ayrıca Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler