Görüş Bildir

175 ülkeye mermer satışı

Anasayfa » genel »
2017-09-28 11:53:51 Tarihinde eklendi

GEÇTİĞİMİZ DÖNEM İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ'NİN (İMİB) YÖNETİMİNDE YER ALAN MUSTAFA SELÇUK ÇEVİK, SEKTÖRÜN YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLEYEBİLMESİ İÇİN BİR AN ÖNCE HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
175 ülkeye mermer satışı
Mermer ve travertende dünyanın en büyük rezervelerine sahip Türkiye yaklaşık 175 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
Mermer ve maden sektörü yılın ilk 8 ayında toplamda 3 milyar dolardan fazla ihracat gerçekleştirdi. Mermer sektörünün hedefi yılı 2 milyar doların üstünde bir ihracat rakamıyla tamamlamak.
Geçtiğimiz dönem İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) yönetiminde yer alan Mustafa Selçuk Çevik, sektörün yolunda emin adımlarla ilerleyebilmesi için bir an önce herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı. Kendisinin de bu konuda yoğun çaba sarf ettiğini belirten Mustafa Çevik, "Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen Verona Mermer Fuarı’nda şirketlerimiz büyük rağbet gördü. Adeta İtalya’da gövde gösterisi yaptık. Fuara 63 milli katılım, 67 bireysel 17 URGE projesiyle yer aldık" dedi.
Mermer ve doğal taş endüstrisinde dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak bilinen İtalya-Verona Marmomacc Mermer ve Teknolojileri Fuarı’na Türkiye’den 130 firma katılarak büyük ses getirdi. Bu yıl 52. kez kapılarını ziyaretçilere açan Verona Mermer Ürünler ve Teknolojileri Fuarı’na bu sene sekizinci kez İstanbul Maden İhracatçılar Birliği tarafından milli katılım yapıldı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler