Görüş Bildir

Mermerciler eylülü bekliyor

Anasayfa » yerel »
2017-08-02 16:02:08 Tarihinde eklendi

MERMERCİLER DERNEĞİ BAŞKANI ABDÜLKADİR SÖNMEZ, ESKİŞEHİR’DE MERMER SEKTÖRÜNÜN SON DURUMUNU DEĞERLENDİRDİ. SÖNMEZ, EYLÜL AYINDAN İTİBAREN MERMER SEKTÖRÜNDEKİ DURGUNLUĞUN SONA ERECEĞİNİ BELİRTTİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mermerciler eylülü bekliyor
Mermerciler Derneği Başkanı Abdülkadir Sönmez, eylül ayından itibaren mermer sektöründeki durgunluğun sona ereceğini belirtti.
Mermer sektöründe yaşanan durgunluktan söz eden Sönmez, “Mermer sektöründeki durgunluk 2017 yılı eylül ayında sona erecek ve işlerimiz hızlanacak. 2018 yılının ise ekonomik açıdan çok verimli istikrarlı bir yıl olacağını tahmin ediyoruz. Hükümetimizin inşaat sektörüne verdiği desteklerden dolayı 2018 yılında inşaat sektöründe ciddi artışlar yaşanacağına inanıyoruz.İlimizdeki devlet projeleri ve müteahhitler inşaat sektörüne şimdiden hız kazandırdı. Bu inşaat sektördeki hareketlilik biz mermerciler açısından umut verici ve sevindiricidir” dedi.
"Hedef 320 milyon"
Mermer sektörünün inşaatlara bağlı olduğunun altını çizen Sönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eskişehir’deki mermer sektörünün yüzde 80’i inşaatlara bağlı. İnşaatta hareketlilik mermerde hareketlilik demektir. Eskişehir’de derneğimize kayıtlı kayıtsız toplam 130 mermerci var. Eskişehir’imize yıllık 160 milyon gibi para akışı sağlamaktadır. İnşallah inşaat sektörünün hızlanması ve devlet projelerinin hayata geçmesiyle 160 milyonluk para akışını, 2018 yılında arttıracağız. Hedefimiz 320 milyon. Tabi ki bu beklentilerimiz şimdiye kadar yaşanan ekonomik krizleri teğet geçiren güçlü devletimizin inşaat sektörüne vereceği destek biz mermercilere de yansıyacaktır. Biz mermerciler olarak devletimize, belediyelerimize Eskişehir’imize güveniyoruz.”
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler