Görüş Bildir

Manisa, bisiklet şehri olma yolunda

Anasayfa » yerel »
2017-08-13 16:25:06 Tarihinde eklendi

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE VESTEL İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇİRİLEN 41 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU PROJESİNDE, İLK ETAP ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Manisa, bisiklet şehri olma yolunda
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle hayata geçirilen 41 kilometrelik bisiklet yolu projesinde, ilk etap çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
En çevreci toplu ulaşım aracı olarak bilinen bisikletin kentte yaygınlaşması için Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel’in ortaklaşa çalışmaları sürüyor. Vestel City’de üretilen yerli malı LED’ler ile donatılmış olan bisiklet yolunda aydınlatmaları Manisalıların beğenisine sunuldu. Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle kente kazandırılan bisiklet yolu projesinin bir şehri baştan başa dolaşma özelliğiyle Türkiye’de bir ilk olduğunu vurguladı. Bisiklet yolunu günün 24 saatinde kullanıma uygun hale getirmeyi amaçladıklarını aktaran Gençoğlu, “Hedefimiz, bisiklet kullanımında Manisa’nın öncü illerden biri olması. Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda bu hedefe ulaşmak için koordineli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri