Görüş Bildir

Zonguldak’ta Arife Günü mezarlıklara ziyaretçi akını

Anasayfa » haberde_insan »
2017-08-31 16:24:10 Tarihinde eklendi

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Zonguldak’ta Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklar doldu taştı. Yakınlarının mezarlıklarını ziyaret eden vatandaşlar Kur’an-ı Kerim okuyarak dualar etti.
Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan Asri Mezarlık’a sabah saatlerinden itibaren gelen vatandaşlar mezarlıkları temizleyerek, dualarını etti. Yakınlarına dua etmek için mezarlıklara gelen birçok Zonguldaklı vatandaş, Kur’an-ı Kerim okudu. Zonguldak Asri Mezarlığı, Arife günü en yoğun günlerinden birini yaşadı. Mezarlık çevresi arabalarla dolarken, minibüsler ise ek sefer kaldırarak vatandaşlara hizmet verdi. Ellerindeki su dolu pet şişelerle kabirdeki çiçekleri sulayıp, mezarları temizleyen vatandaşlar, her bayram mutlaka kabristana geldiklerini ve yakınlarına dua ettiklerini söylerlerken zaman zaman gözyaşlarını tutamadılar.
Bayram için Giresun’dan geldiğini ifade eden İmdat Horoz ailesiyle birlikte şehitliği ziyaret etti. Sıklıkla şehitlik ziyareti yaptığını anlatan Horoz, "Zonguldak’ın şerefli şehitlerini rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Allah bu ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat vermesin. Bütün İslam Alemi’ni, bütün insanlığın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Babam da maden şehidi. Burada huzurluyuz. Rahmetli babamın mezarını ziyaret ediyorum. Şehitliğe uğramadan içim rahat etmiyor. Şerefli insanları görmeden gitmiyorum" diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri