Görüş Bildir

Kaldırımlara konulan stantlar görme engelliler ayrı bir engel

Anasayfa » haberde_insan »
2017-08-24 10:13:04 Tarihinde eklendi

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ UŞAK ŞUBE BAŞKANI SERKAN ÇİĞDEM

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Kaldırımlara konulan stantlar görme engelliler ayrı bir engel
Uşak’ta görme engelli vatandaşlara ayrı bir engel olan esnafların kaldırımları işgal ederek stantlarını koymalarına, Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şube Başkanı Serkan Çiğdem sitem etti.
Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şube Başkanı Serkan Çiğdem, Uşak’ta çok fazla sorun ve sıkıntı ile karşılaşmadıklarını ancak esnafların kaldırımlara stant ve çeşitli malzeme koydukları için engelli vatandaşların kaldırımları rahatlıkla kullanamadıklarını dile getirdi.
Esnafların ve vatandaşların görme engelli kişiler için daha duyarlı olarak görme engelli kılavuz çizgilerinin üzerine masa, sandalye, motor gibi araç ve gereçlerin koyulmaması gerektiğini dile getiren Çiğdem ; “ İlimizdeki görme engelli vatandaşlarımızın daha çok dışarı çıkmalarını istiyoruz. Çünkü ne kadar çok sokağa çıkılırsa ne kadar çok evden dışarı çıkılırsa toplum o kadar çok farkında olur ve farkındalık bilinci artar diye düşünüyorum. En büyük sorun ve problemlerimiz kaldırımları rahat bir şekilde kullanamıyor olmamız çünkü birçok esnaf kaldırımları işgal ediyor. Kaldırım üzerlerine koydukları stantlar biz görme engelli vatandaşlar için önemli bir sorun teşkil ediyor. Biz istiyoruz ki tüm vatandaşlarımız görme engelli kişiler için duyarlı olsunlar. Engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım istiyoruz” dedi.
Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şube Başkanı Serkan Çiğdem dernek faaliyetleri hakkında verdiği kısa açıklamada şunları dile getirdi; “ Derneğimizin çalışmaları öncelikle üyelerimizi kendi haklarıyla ilgili bilinçlendirmek, aileleri bilinçlendirmek üyelere öz güven aşılamak sosyal, kültürel, eğitim ve ekonomik alanlarda onlara destek olmaktır. Bu insanlara bizim desteklerimiz genellikle şu yönlerde oluyor. Onlara öz güven aşılayarak kendi kendilerine yetebilecek birey olmaları için çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisine girerek destek oluyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri