Görüş Bildir

Muş’ta bayram pazarı kuruldu

Anasayfa » genel »
2017-08-29 15:08:08 Tarihinde eklendi

MUŞ’TA HER BAYRAM ÖNCESİ PTT CADDESİ’NDE KURULAN BAYRAM PAZARI, BU YIL DA KURULDU

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Muş’ta bayram pazarı kuruldu
Muş’ta her yıl PTT Caddesi’nde kurulan bayram pazarı bu sene de kuruldu.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken, kurulan bayram pazarına vatandaşlar beklenen ilgiyi göstermedi. Araç trafiğine kapatılan PTT Caddesi’nde, vatandaşlar kıyafetten bayram şekerine kadar tüm ihtiyaçlarını uygun fiyata alma şansı buluyor. PTT Caddesi’nde kurulan pazarda tezgah açan Medeni Yayık, tezgahların bugün kurulduğunu söyledi. Pazarda hareketliliğin başlamadığını ifade eden Medeni Yayık, "Tezgahları bugün kurduk. Onun için hareketlilik başlamadı. Yarın ve arife günü pazarın hareketlenmesini umuyoruz" dedi.
Özellikle maddi durumu düşük vatandaşların pazara ilgi gösterdiğini anlatan Yayık, "Vatandaşlarımız genellikle bayram alışverişini buradan yapmayı tercih ediyor. Buradaki ürünler dar gelirli vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek türden. Bu nedenle pazara giren vatandaş boş çıkmıyor" diye konuştu.
Pazarda kaset ve CD satışı yapan Ahmet Maral ise, "Her bayram burada pazar kurulur ve biz de satış yaparız. Kurban Bayramı’nda satışlar, Ramazan Bayramı’na oranla biraz daha düşüktür. Çünkü herkes ağırlıkta Ramazan Bayramı’nda alışveriş yapar ve bunları Kurban Bayramı’nda da kullanır" diye konuştu.
Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşların tezgah kurmak için belediyeye müracaatta bulunduklarını ve belediye olarak salı gününden itibaren bunlara izin verdiklerini kaydetti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler