Görüş Bildir

Biga, bayrama hazır

Anasayfa » genel »
2017-08-31 23:58:48 Tarihinde eklendi

BİGA BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ İLE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI EKİPLERİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALARI SONUCU, BİGA, KURBAN BAYRAMI'NA TERTEMİZ GİRECEK.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Biga, bayrama hazır
Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin gece gündüz çalışmaları sonucu, Biga, Kurban Bayramı’na tertemiz girecek.
İlçede, mezarlıklar, camiiler, parklar, meydanlar ve caddeler temizlenirken, ekipler bayram öncesi tam kadro çalıştı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 7 Ağustos Pazartesi günü bayram temizliğine başladılar. Bu temizlik çalışmaları kapsamında 6 çöp aracı, 2 çöp taksi, 1 traktör, 2 büyük süpürge aracı, 1 küçük süpürge aracı çalıştı. Bu çalışmalarda Biga 6 bölgeye ayrılarak temizlendi. Ayrıca çarşı merkezinde 8 kişilik süpürge ekibi sürekli çalıştı. Sabah 7’de başlayan çalışmalar akşam 4’e kadar devam etti. Gece aracı ise saat 6’da çalışmaya başladı ve gece 2’ye kadar sürekli çalıştı. Aynı zamanda 2 kişilik ekiple gece süpürge işleri yapıldı. Arife günü tam kadro çalışan ekipler saat 6’da mesaiye başladılar. Çalışmalar gece boyu devam etti. Geri dönüşüm araçları ise 6 personelle yoğun mesaisine devam ediyor" denildi.
Bayram öncesi gerçekleştirilen temizlik çalışmaları kapsamında Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yoğun mesai harcadı. Kurban Bayramı süresince de Biga’yı temiz tutmak için ekiplerin çalışmaya devam edeceğini söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Camiilerimizi, mezarlıklarımızı, parklarımızı, minibüs duraklarımızı, caddelerimizi, yollarımızı Kurban Bayramı öncesi tertemiz yapmak için gece gündüz çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bayram süresince de Biga’mızın temizliği için arkadaşlarımız tam mesai çalışacaklar. Başta özveriyle çalışan çalışma arkadaşlarıma ve tüm Bigalı hemşehrilerime mutlu bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler