Görüş Bildir

Bayanlarda saç dökülmesine dikkat

Anasayfa » genel »
2017-08-30 10:24:19 Tarihinde eklendi

SAÇ EKİMİ KOORDİNATÖRÜ ENGİN SÖNMEZ, SAÇ DÖKÜLMESİ GENELLİKLE ERKEKLERİN BİR PROBLEMİ OLARAK ALGILANDIĞINI BELİRTEREK, “OYSA ŞÖYLE BİR ÇEVREMİZE BAKTIĞIMIZDA PEK ÇOK KADININ DA SAÇ DÖKÜLMESİNDEN ŞİKAYET ETTİĞİNİ GÖREBİLİRİZ” DEDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Bayanlarda saç dökülmesine dikkat
Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç dökülmesi genellikle erkeklerin bir problemi olarak algılandığını belirterek, “Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda pek çok kadının da saç dökülmesinden şikayet ettiğini görebiliriz” dedi.
Hairestetik Turkey Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, “Erkek ya da kadın olsun, saç dökülmesi kişilerin kolay kolay göz ardı edemedikleri bir sorundur. Çoğu kişi saçlarını tarzıyla hatta kişiliğiyle bütünleştirir ve estetik olarak da olmazsa olmazlar arasında görür. Araştırmalar kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saç arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterir. Eğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var” diye konuştu.
Saç dökülmesinin genellikle erkeklerin bir problemi olarak algılandığını ifade eden Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, “Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda pek çok kadının da saç dökülmesinden şikayet ettiğini görebiliriz. Kadınlarda saç dökülmesi hormonlarla, beslenmeyle ya da mevsim geçişleriyle ilgili olabilir.
Saç dökülmesinin önüne geçmek için ilk olarak saçların neden döküldüğüne dair doğru sebebi tespit etmek ve ana sorunun çözümüne odaklanmak en doğrusudur.” diye konuştu.
GENETİK SAÇ DÖKÜLMESİ NEDİR?
Genetik saç dökülmesini basitçe özetlemek gerekirse ailesel bir hastalık olduğunu dile getiren Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Toplum içinde ırsi olarakta tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca vs genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir
Genetik Dökülmenin Sebebi DHT hormonu
Evet kabul ediyoruz dünyanın en önemli sorunlarından birisi haline gelen saç dökülmesi, güzel bir yönü ise en yoğun dökülme sorunu olan genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda, dökülme sorunu yaşayanlar üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır.Konuya dönecek olursak DHT hormonu genetik saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi, bu sorunu çözmek için faydalanacağınız 3 bilimsel madde vardır. Procapil - Finasterid ve Minoxidil dünya genelinde kabul gören bu 3 madde saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini kaybetmesi için bilim adamları tarafından geliştirilmiştir.”
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri