Görüş Bildir

12. Türkiye Yelkenkanat Şampiyonası’nda rekor kırdı

Anasayfa » genel »
2017-08-13 15:32:00 Tarihinde eklendi

TÜRKİYE HAVA SPORLARI FEDERASYONU VE ÇAMELİ BELEDİYESİ ORGANİZESİNDE DÜZENLENEN 12. TÜRKİYE YELKENKANAT ŞAMPİYONASI'NDA BİR REKOR KIRILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
12. Türkiye Yelkenkanat Şampiyonası’nda rekor kırdı
Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Çameli Belediyesi organizesinde düzenlenen 12. Türkiye Yelkenkanat Şampiyonası’nda bir rekor kırıldı.
12. Türkiye Yelkenkanat Şampiyonası, 10-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. “Yelkenkanat” isimli motorsuz hava aracı ile Çameli Yaylacık Dağı’ndan kalkış yapan Türkiye Hava Sporları Federasyonu pilotlarından Muhammed Emin Öner, Burdur Gölü civarlarına iniş yaparak bir rekora imza attı. Daha önce Çameli Yaylacık Dağı’ndan kalkan bir yelkenkanat 104 kilometre ilerlemeyi başarırken, Muhammed Emin Öner 117 kilometre boyunca havada kalarak rekoru kırdı.
Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yelkenkanat Branş Başkanı Bayezid Yıldırım, Yaylacık Dağı’nda Dünya Şampiyonası hazırlıkları için yapılan şampiyonada başarılı uçuşlar gerçekleştirildiğini ve zamanla Çameli ilçesinin yelkenkanat sporu için dünya çapında bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri