Görüş Bildir

Ziraat Odasından "Üzümünü açığa dökme" uyarısı

Anasayfa » ekonomi »
2017-08-31 11:45:03 Tarihinde eklendi

ÜRETİCİLERİN ELİNDEKİ ÜZÜMÜN KIYMETİNİ İYİ BİLMELERİNİ VE İHTİYAÇLARI KADAR SATMALARINI İSTEYEN MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI NECATİ AKTÜRK, “KURU ÜZÜMÜN AÇIĞA YATIRILMASI BİNDİĞİMİZ DALI KESMEKTİR. BİR YIL EMEK HARCAYARAK ÜRETTİĞİNİ

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Ziraat Odasından "Üzümünü açığa dökme" uyarısı
Üreticilerin elindeki üzümün kıymetini iyi bilmelerini ve ihtiyaçları kadar satmalarını isteyen Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk, “Kuru üzümün açığa yatırılması bindiğimiz dalı kesmektir. Bir yıl emek harcayarak ürettiğiniz ürününüzü kesinlikle açığa dökmeyin” dedi.
Üreticinin üzümünü emanete dökmesinin pazarlık şansını ortadan kaldırdığına değinen Aktürk, “Mahsullerimizi ihtiyacımız kadar satalım. Üretici elindeki üzümün tamamını saklayacak yeri olmadığı için verirse tüccar bunu menfaate çeviriyor. Fiyat yükseltmiyor. Ama tüccarın elinde üzüm olmazsa, aramaya başlarlarsa o zaman mahsul para etmeye başlıyor. Üzümü açığa dökerek, tüm kozları tüccarın eline vermeyelim. Üretici elindeki üzümün kıymetini bilsin. Üretici, ürününe sahip çıkarsa para kazanabilir” dedi.

“El emeği, göz nurumuza sahip çıkalım”
“Kuru üzümün açığa yatırılması bindiğimiz dalı kesmektir” diyen Başkan Aktürk, “Üreticilerimizin ihtiyacı kadar üzümünü satıp kalanını bekletmesi, ürününü açığa yatırmaması arz-talep dengesini oluşturacak fiyat istikrarı sağlanacaktır. Ürettiğimiz ve yüzde 85’inin ihraç ettiğimiz el emeği, göz nuru çekirdeksiz kuru üzümümüzü hep birlikte sahip çıkmak zorundayız” sözlerine yer verdi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler