Görüş Bildir

Sincan girişimci yetiştirmeye devam ediyor

Anasayfa » ekonomi »
2017-08-31 10:54:33 Tarihinde eklendi

Sincan Belediyesi'nin KOSGEB iş birliği ile düzenlediği ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi devam ediyor.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Sincan girişimci yetiştirmeye devam ediyor
Sincan Belediyesi’nin KOSGEB iş birliği ile düzenlediği ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi devam ediyor. Daha önce hiçbir şekilde kendi işinin patronu olmayan vatandaşlar için bu işbirliği, girişimci ruha sahip kişilerin bilgi ve deneyim kazanımlarını sağlıyor.
Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programında, 8 günde 32 saat eğitim veriliyor. Eğitim sonunda da girişimci adayları, kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecek bilgi ve donanımı da sahip oluyor. Kursa devam zorunluluğunu yerine getirerek eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanıyor.
Kursta başarı sağlayanlar; 50 bini hibe, kalan 100 bini ise ilk 2 yılı geri ödemesiz, 2 yıl sonrasında 3’er ay vadeli olmak üzere 8 taksitte geri ödemeli olacak şekilde 150 bin TL değerindeki destek paketini alma hakkı kazanıyor.

Sincan Türkiye genelinin üstünde
Bugüne kadar Sincan’da 870 girişimciye sertifika verildi. Eğitimden sonra iş hayatına atılan girişimcilerin oranı Dünya’da yüzde 7, Türkiye’de yüzde 8 iken Sincan’da ise başarı oranı yüzde 26.
"Ülkenmizin geleceğini hep beraber inşa edeceğiz" diyen Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Ülkemizin gelişmesi, insanlarımızın üretkenliğine destek olma noktasında bizler de elimizden gelen her türlü desteği imkanlarımız dahilinde sunacağız. İnşallah güzel yarınlara; hep beraber, el ele ulaşacağız” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler