Görüş Bildir

Fındık kaldırım kenarında 10 lira

Anasayfa » ekonomi »
2017-08-30 10:54:35 Tarihinde eklendi

SERBEST PİYASADA OLUŞAN FİYATLARDAN MEMNUN OLMAYAN BAZI FINDIK ÜRETİCİLERİ, ÇAREYİ ÜRÜNLERİNİ KENDİ YÖNTEMLERİYLE SATIŞA SUNMAKTA BULDU

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Fındık kaldırım kenarında 10 lira
Serbest piyasada oluşan fiyatlardan memnun olmayan bazı fındık üreticileri, çareyi ürünlerini kendi yöntemleriyle satışa sunmakta buldu.
Üretimi yapılan illerin serbest piyasalarında fındık ortalama 8,5-9 liradan işlem görürken, bazı üreticiler fiyatın artacağı beklentisiyle ürününü evinde bekletiyor. Fındığını saklamak yerine aklındaki fiyattan satmak isteyen bazı üreticiler ise alternatif yollara başvuruyor. Ordu’da Sedat Dündar adlı üretici bir dükkanın önünde açtığı tezgahta 1 kilogram kabuklu fındığı 10 liradan satışa çıkardı.
Üretici Sedat Dündar, geçen sezon rekoltenin az olmasına rağmen fiyatların bir türlü artmadığını, bu sezon ise rekoltenin yüksek olmasıyla fındık fiyatlarının geçen yılki fiyatların altına düştüğünü belirterek, “Ben de çareyi fındığımı kendim satmakta buldum. Henüz hasadı yeni yapılmış, kurutulmuş, oldukça kaliteli olan fındığın kilogramını 10 lira olarak belirledim" dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler