Görüş Bildir

Yavuzaslan’dan Güder’e destek

Anasayfa » yerel »
2017-07-17 15:19:24 Tarihinde eklendi

TÜRKÇE KONUŞAN ÜLKELER ULUSLARARASI GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANI GÜNGÖR YAVUZASLAN CHP TUNCELİ İL BAŞKANI ALİ RIZA GÜDER’İN TUNCELİ’DE 15 TEMMUZ DARBE KALKIŞMASININ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENDE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ŞEHİT EDİLEN ÖĞRE

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Yavuzaslan’dan Güder’e destek
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder’in Tunceli’de 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz için yaptığı konuşmadan dolayı destek mesajı yayınladı.
Yavuzaslan, “15 Temmuz Destanı’nın 1. yıldönümünde bir gazeteci olarak en anlamlı ses Tunceli’den Ali Rıza Güder’den geldi. ’Ne istiyorsunuz?’ diye başlayan sözleriyle şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın katledilmesine bir Tuncelili olarak bir vicdan sahibi insan olarak haklı tepkisini koymuştur. Acı terör olaylarının yaşandığı bölgeden bu sesin gelmesi hem 15 Temmuz ruhunu hem de Türkiye’mizin kuruluş felsefesini yansıtmıştır. Bizde Ali Rıza Güder’in sesine ses veriyor ve bu olaydan dolayı kendisine desteğimizi belirtiyoruz” dedi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri