Görüş Bildir

Rahvan atlar Kütahya’da yarıştı

Anasayfa » yerel »
2017-07-31 18:17:23 Tarihinde eklendi

KÜTAHYA BELEDİYESİ VE GELENEKSEL SPOR DALLARI FEDERASYONU İŞ BİRLİĞİYLE, KÜTAHYA'DA "RAHVAN AT YARIŞLARI" DÜZENLENDİ. YARIŞLARA BURSA, KÜTAHYA, UŞAK, DENİZLİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN YAKLAŞIK 63 RAHVAN AT BOY GÖSTERİRKEN; SICA

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Rahvan atlar Kütahya’da yarıştı
Kütahya Belediyesi ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu iş birliğiyle, Kütahya’da "Rahvan At Yarışları" düzenlendi.
Yarışlara Bursa, Kütahya, Uşak, Denizli başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 63 Rahvan at boy gösterirken; Sıcak havaya rağmen katılımın yoğun olduğu yarışmalarda Atlar kadar Jokeyleride kıyasıya mücade verdi.
Programa Kütahya Belediye başkanının yanı sıra Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Günal Genç, Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürü Sadık Ölçen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kütahya Belediyesi Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde yapılan yarışlar baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, dörtlü ve üçlü olmak üzere 6 kategoride yapıldı.Yarışmalarda büyük yarış olan , Rahvan Baş 1 katagorisinde Ercan Canbay 1’nci olurken Şahan Gürsoy 2’nci Mehmet Kahyaoğlu ise 3’ncü oldu.
Yarışmalarda sponsor olanlara ve dereceye girenlere Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından ödüllendirildi. (HCA-EFE)
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler