Görüş Bildir

Piri Reis Eğitim Gemisi Kuşadası’nda

Anasayfa » yerel »
2017-07-17 21:08:33 Tarihinde eklendi

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN UYGULAMA EĞİTİMİ ALDIKLARI PİRİ REİS GEMİSİ, KUŞADASI LİMANI’NA YANAŞTI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Piri Reis Eğitim Gemisi Kuşadası’nda
Piri Reis eğitim gemisi Kuşadası’na geldi. Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulama eğitimi aldıkları Piri Reis gemisi, Kuşadası Limanı’na yanaştı.
Pieri Reis Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazmi Çeşmeci, 2’si yabancı 189 Türk öğrenciyle 2 ay boyunca Marmara ve Ege’de daha sonra da Karadeniz ve yurt dışı limanlarını ziyaret edeceklerini söyledi. Öğrencilerin okulda aldıkları teorik eğitimleri bu yolculukla birlikte pratiğe dönüştürdüklerini kaydeden Çeşmeci, “ Fakültelerimizdeki birinci sınıfı başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, öncelikle bu eğitim gemisinde profesyonel denizci eğitimciler tarafından eğitim almakta, müteakiben daha deneyimli ve birikimli olarak sektör gemilerinde ticari gemilerde staj eğitimine de devam ederek 4 yıl içinde 12 aylık staj dönemini tamamlamaktadırlar “ diye konuştu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri