Görüş Bildir

Mersin’de belediye çağrı merkezi personeline etkili iletişim eğitimi

Anasayfa » yerel »
2017-07-19 11:59:11 Tarihinde eklendi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ '444 2 153 ÇAĞRI MERKEZİ’NDE GÖREV YAPAN PERSONELE, ‘UYGULAMALI ÇAĞRI MERKEZİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Mersin’de belediye çağrı merkezi personeline etkili iletişim eğitimi
Mersin Büyükşehir Belediyesi ’444 2 153 Çağrı Merkezi’nde görev yapan personele, ‘Uygulamalı çağrı merkezi eğitimi’ verildi.
Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlerde Çağrı Merkezi personeli, çağrı karşılamada etkili iletişim konusunda kapsamlı eğitim aldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren ’444 2 153 Çağrı Merkezi’ personeline çağrı karşılama, adaptasyon ve öfke kontrolü konularında eğitim verilirken, eğitimlerde kalite yönetimi açısından çalışan ve vatandaş memnuniyetinin sağlanması amaçlandı.
Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Berna Aslan tarafından verilen eğitimde, çalışanların vatandaşla empati kurabilmesinin ve vatandaş memnuniyetinin daha ileri seviyeye taşınmasının yöntemleri anlatıldı. Teorik olarak etkili iletişim yöntemleri hakkında çağrı merkezi personeline eğitim veren Aslan, teorik eğitimlerin ardından vaka analizleri üzerinden pratik eğitim verdi.
Aslan, ayrıca telefonda etkili iletişim teknikleri, stres ve öfke kontrolü, çatışma ve problem çözme konularını teorik olarak anlatırken, uygulamalı olarak da tatbik etti.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri