Görüş Bildir

7. Taş Heykel Kolonisi sona erdi

Anasayfa » yerel »
2017-07-08 16:13:52 Tarihinde eklendi

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ÖZEL BİR MERMER FİRMASI TARAFINDAN BU YIL 7’İNCİSİ DÜZENLENEN KÖMÜRCÜOĞLU ULUSLARARASI TAŞ HEYKEL KOLONİSİ KAPANIŞ PROGRAMI YAPILDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
7. Taş Heykel Kolonisi sona erdi
Denizli’de bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Kolonisi, düzenlenen programla sona erdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ve özel bir mermer firması tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi kapanış programı yapıldı. Bir mermer fabrikasında düzenlenen kapanış programına, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Mermer Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, koloni sanatçıları ve çok sayıda davetli katıldı.
Programda konuşan ve bir hobi gibi başlattığı heykel kolonisinin bugünlere geldiğini belirten firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kömürcüoğlu, “2014 yılından itibaren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan bizimle beraber oldu. Bu etkinliği 2014 yılından beri Denizli Büyükşehir Belediyesi ile ortak olarak devam ettirmekten de ayrıca mutluyum” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli kültür ve sanatta kadim şehirlerden birisi. Sahip olduğu 19 antik kenti düşündüğümüzde o günlerdeki sanatı bugünlere taşımak çok önemliydi. Taş heykel kolonisinde de ortaya çıkan eserlerin birçoğunu kentimizin değişik noktalarında sergiliyoruz. O da bize ayrı bir güzellik sağlıyor. Alt yapı, üst yapı, yollar, köprüler, binalar önemli ancak bir şehri şehir yapan o şehrin kültür ve sanatıdır, değerleridir. Onlara sahip çıkmak gerekir” diye konuştu.
Etkinlikte güzel eserlerin ortaya çıktığını ifade eden Denizli Valisi Hasan Karahan, “Buradaki eserlerimizi şehrimizin meydanlarında, değişik alanlarında görmek isteriz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Etkinlik çocukluk aşamasını çoktan geçmiş artık. İnşallah daha uzun yıllar sürer. Emeği geçenleri tebrik eder, koloninin devamını dilerim” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vali Karahan, Başkan Zolan ve beraberindekiler, koloniye katılan sanatçılara plaket verdi. Daha sonra protokol üyeleri heykeltıraşların bir ay boyunca yaptığı eserleri inceledi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler