Görüş Bildir

Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı

Anasayfa » spor »
2017-07-31 21:01:43 Tarihinde eklendi

BUDAKAİDO MİLLİ TAKIMLAR ANTRENÖRÜ ÇETİN ÇAKAR, TÜRKİYE WUSHU FEDERASYONU TARAFINDAN KARABÜK'TE DÜZENLENECEK 1. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN TÜRKİYE AÇIK KYOKUSHİN ŞAMPİYONASI'NIN 4-6 AĞUSTOS’TA GERÇEKLEŞECEĞİNİ SÖYLEDİ. (SAĞDAKİ)

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı
Budakaido Milli Takımlar Antrenörü Çetin Çakar, Türkiye Wushu Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenecek 1. Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası’nın 4-6 Ağustos’ta gerçekleşeceğini söyledi.
Budakaido Milli Takımlar Antrenörü Çetin Çakar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, organizasyona 18 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun katılacağını ifade ederek, şampiyonanın adının ‘Altın Safran’ olmasının birçok ülkenin dikkatini çektiğini kaydetti.
Çakar, "Amacımız çocuklarımız milli olsunlar, derece getirsinler, Karabük’ün, Safranbolu’nun adı duyulsun. Yapılacak şampiyonayı Google bile takvimine aldı. Güzel bir organizasyon olacak. 18 ülke, Karabük ve Safranbolu için büyük bir artı. Güzel şeyler olacak, gelecekte yapacağımız organizasyonlarda bize daha fazla ilgi gösterilmesini istiyoruz. Şampiyonaya Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve birçok kurum destek veriyor” dedi.
Mesetlioğlu Dövüş Sanatları Spor Kulübü Başkanı Necdet Kızılay da Çetin Çakar ile Karabük’e hiç olmadığı kadar milli sporcu kazandırdıklarını belirterek, “Antrenör Çetin Çakar bu şampiyonanın Karabük’te yapılması için çok büyük emek harcadı. Gençlerimizi kahve köşelerinden, değişik şeylerden kurtarıp spora yöneltiyoruz. 1. Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası, 4-6 Ağustos’ta yapılacak. Gönlümüzden geçen, Türkiye’ye birincilik getirmek, aynı zamanda Karabüklü sporcuların da dereceye girerek, bizleri gururlandırması" ifadelerinde bulundu.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri