Görüş Bildir

Sınır güvenliği arttırılacak

Anasayfa » genel »
2017-07-31 13:04:59 Tarihinde eklendi

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY,“BÜTÜN SINIRLARIMIZI GEREKİRSE DUVARLARLA, TEL ÖRGÜLERLE ÇEVİREREK HİÇBİR HAİNİN İÇİMİZE SIZMASINA İZİN VERMEYİZ”

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Sınır güvenliği arttırılacak
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Çorlu Sinoplular Derneği tarafından düzenlenen piknik organizasyonuna katıldı. Çorlu’daki hemşerileri ile bir araya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Bu memleketin tek bir çakıl taşına göz dikenlerin hiçbirine fırsat vermeden bütün sınırlarımızı gerekirse duvarlarla, gerekirse, kameralarla, gerekirse tel örgülerle de çevirerek hiçbir hainin bu ülkeye, bizim içimize sızmasına izin vermeden, sızmış olanları da doğduklarına pişman ederek Türkiye Cumhuriyeti devleti yoluna devam edecektir” dedi.

Programa binlerce kişi katıldı
Çorlu Sinoplular Derneği ev sahipliğinde Ergene ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ulaş Çamlık Piknik Alanı’nda düzenlenen organizasyona İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün ve Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Yusuf Gümüş ve Tekirdağ genelinde ikamet eden binlerce Sinoplu katıldı.

“İnşallah bu birliğimiz her daim devam edecek”
Programda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Tüm hemşerilerimizi burada birlik içerisinde, bu kadar güçlü bir şekilde beraberlik içerisinde ve paylaşma içinde dayanışma içinde görmekten son derece mutluyum. Gerek genel siyasette, gerek yerel siyasette, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle çok ahenkli işbirliğini gerçekleştirebildiklerini görebilmiş olmaktan mutluyum. Düzenlenen bu etkinliğe, ilimizin milletvekillerinin çoğunun, bölge belediye başkanlarının bölge siyasetçilerin çoğunun AK Parti’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin, değerli temsilcilerinin bu çadır, bu bayrak altında olduğunu görebilmekten hemşerilerimin bunu başardığına şahit olabilmekten çok büyük mutluluk duydum, Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bu birliğimiz beraberliğimiz her daim devam edecek” diye konuştu.

“Sinoplular gerçekten mülayim insanlardır”
Konuşmasının bir bölümünde bölge belediye başkanlarına ve Sinoplu hemşerilerine de seslenen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Değerli belediye başkanlarım ve sevgili ev sahiplerimiz Sinoplular gerçekten mülayim insanlardır. Gerçekten saygılı insanlardır. Gerçekten sıcak insanlardır. Onlar buralara keyifleri için gelmediler. İşledikleri bir karış toprakları sular altında kaldı ama memleketin başka köşesine baraj oldu, yol oldu. Onun için kalktılar o ata yurtlarını anayurtlarını terk ettiler, buralara yerleştiler, buraları yurt edindiler, buraları vatan tuttular, toprak tuttular. Bizim artık gerçek vatanımız, doyduğumuz yerdir dediler ve Çorlulu oldular, Ergeneli oldular, Tekirdağlı oldular. Elbette ki Sinoplu olduklarını unutmadılar ama sizin bir parçanız oldular. Onlar hizmetlerin en güzeline, muamelenin en güzeline layık insanlar. Bu memleketin gerçekten hiçbir dönemde, devletiyle, milletiyle, düzeniyle, nizamıyla, intizamıyla hiç bir sorunu olmamış, milletin sağduyusu, neredeyse hep orada olmuş insanlardır. Bu insanlara ne olur, burada gurbette olduklarını hissettirmeyelim. Çorlu’da bir Sinoplular Mahallesi olarak da anılan mahalle yerine, Çorlu’nun öz parçası, bir mahallesi olsunlar. Burada Ergene’sinde, Çorlu’sunda Tekirdağ’ında yapabileceğimiz ne hizmet varsa yapalım” şeklinde konuştu.

“Bu ülkeyi yönetenlerin yedi düvele karşı başının dik olmasını sağlayın”
Daha önce de Çorlu’ya geldiğini kaydeden Ersoy, “Ben daha önceki seçimlerde de pek çok kez Çorlu’ya geldim. Özellikle Sinoplular Mahallesi’ni gezdim o mahallenin istirham ediyorum, Çorlu’nun diğer mahallelerinden imar olarak, hizmet olarak, ıslah olarak bir farkı görülsün istemiyoruz. Bunu canı gönülden bütün Sinoplularla, elbirliğiyle yardımlaşma içinde dayanışma içinde fikir birliği içerisinde nasıl yapacaksak bunu başarmayı sizlerden istirham ediyorum canı gönülden de diliyorum. Ülkemizin hem gücünün hem sabrının test edildiği test edilmeye çalışıldığı zor bir süreci birlikte yaşıyoruz. Müsterih olunuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gücünü test etmeye kalkışan herkesi pişman edecek kudrete sahiptir. Bu ülkenin ne kadar haini varsa. Bu millete karşı ne kadar alçak, işbirlikçi varsa, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Başbakanımızın, İçişleri Bakanımızın ve hükümetimizin talimatlarıyla, devletimizin bütün görevlileri, bütün kurum ve kuruluşları bu memlekette tek bir hain, tekbir, alçak kalmayana kadar inlerine girmeye FETÖ’suna da PKK’sına’Sa DAEŞ’ine de DHKP-C’sine de YPG’sine de doğduğuna pişman etmeye ant içtik, söz verdik, mücadelesine de devam edecek. Hiçbirinizin endişesi olmasın. Yarınlarımız bu bayrak altında bugünlerimizden çok daha iyi. Çok daha huzurlu, çok daha müreffeh olacak inşallah. Bu memleketin tek bir çakıl taşına göz dikenlerin hiçbirine fırsat vermeden bütün sınırlarımızı gerekirse duvarlarla, gerekirse, kameralarla, gerekirse tel örgülerle de çevirerek, hiçbir hainin bu ülkeyle bizim içimize sızmasına izin vermeden, sızmış olanları doğduklarına pişman ederek Türkiye Cumhuriyeti devleti yoluna devam edecektir. Yeter ki bugün olduğu gibi her zaman yanımızda olmaya, arkamızda olmaya bize güç vermeyi, bu ülkeyi yönetenlerin her zaman arkasındaki milletten aldığı güçle dünyanın yedi düveline karşı başının dik olmasını sağlamaya devam edin” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Yusuf Gümüş tarafından İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’a günün anısına hediye, Mehmet Ersoy tarafından ise, derneğin tüm yönetim kurulu üyelerinin onayı ile dernek başkanı Yusuf Gümüş için hazırlanan onursal başkanlık belgesi takdim edildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler