Görüş Bildir

Profesörün darp edilmesine tepki

Anasayfa » genel »
2017-07-31 16:02:36 Tarihinde eklendi

ANTALYA’DA GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) TIP FAKÜLTESİ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANA BİLİM DALI BAŞKANI PROF. DR. MURAT KULOĞLU'NUN DARBEDİLMESİ KINANDI.

Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen
Profesörün darp edilmesine tepki
Antalya’da geçtiğimiz cuma günü Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Kuloğlu’nun darp edilmesi kınandı.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Kuloğlu’nun geçtiğimiz Cuma günü darp edilmesi, Sivil Düşünce ile Antalya Elazığlılar derneklerince kınandı.
Sivil Düşünce Derneği Başkanı Hidayet Gültekin ve Antalya Elazığlılar Derneği Başkanı Kürşat Yeşilkaya tarafından yapılan yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle şiddete maruz kalması olaylarının dikkati çekecek ölçüde arttığı ifade edildi.
Olayın şiddetle kınandığı belirtilen açıklamada, "Emekli polis M. tarafından Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi önünde şiddete maruz kalan Kuloğlu, toplumumuzda hekimlere ve sağlık personeline dönük şiddetin yeni örneğidir. Şiddetin hiçbir şekilde mazereti olamaz, haklı gösterilemez, böyle bir çirkinlik hiçbir şeyle ve şekilde örtülemez. Hizmet üreten ve kutsal bir görevi yerine getiren meslek grubunun hedef haline gelmesinin nedenlerinin sorgulanması ve çözüm yollarının bulunması, en başta yöneticilerin görevidir. Onları göreve çağırıyoruz" denildi.
Kaynak: İHA
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Favori Arşivle Beğen

FACEBOOK YORUMLARI

AKTİFMEDYA ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Gündem Haberleri

Öne Çıkan Haberler